unsplash.com

Len málo vecí sa ti v živote zdajú ťažšie ako rozchod.

Úprimne, je jedno o koľký v poradí ide, vždy sa na ňom zdá niečo strašné. Byť prvýkrat zaľúbená a vo vážnom vzťahu je vec, na ktorú žiadna z nás nikdy nezabudne a každá sníva, že to bude trvať večne. O to ťažšie je prejsť si aj prvým rozchodom.

Prvý rozchod je niečo nové, niekedy neočakávané a možno nevieš, ako ďalej. Po tom, čo si strávila týždne či mesiace s tvojím milovaným to môže byť aj šok. Dokonca, ak si aj ty ukončila vzťah, môžeš sa cítiť smutne, ľútostivo aj osamelo. Prejsť si týmto obdobím nie je ľahké, ale ani nemožné. Tu je 7 tipov, ako toto obdobie ľahšie prekonať.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

1. Daj si od svojho ex prestávku

Rozchod môže byť nepríjemný, to nemožno poprieť, a je ťažké niekoho zo svojho života rýchlo vymedziť. Hoci je normálne, že aj po rozchode na seba môžete naraziť, je dôležité snažiť sa tesne po rozchode neprísť do kontaktu. Potrebuješ priestor a čas na to, aby si vstrebala túto zmenu. Bude ľahšie, ak ho nebudeš mať stále na očiach a pripomínať si váš vzťah. Veď vieš, zíde z očí, zíde z mysle.

2. Prijmi podporu od priateľov

Jednou z ťažkých vecí je oznámiť rozchod priateľom. Ak o tom už budú všetci vedieť, uvedomíš si, že je to naozaj pravda, aj keď si možno dúfala, že sa to ešte napraví. Je však dôležité, aby si sa priateľom nevyhýbala a zdôver sa svojim najbližším. Budú v tomto období prekonávať smútok s tebou a rozveselia ťa. V čase, keď si myslíš, že ťa nemá nikto rád, sú priatelia ozajstným požehnaním.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

3. Roztrieď si myšlienky pomocou písania

Možno sa ti to zdá zvláštne, ale ak máš v hlave milión myšlienok a pocitov, ich prenesenie na papier dokáže pomôcť. Ako sa vraví, papier znesie veľa a tebe sa uľaví. Je to akoby si sa niekomu zverila. Napíš všetky svoje myšlienky, pocity, sny či potreby na papier – pomôže ti to vyčistiť si od nich myseľ a porozmýšľať nad tým, kam smeruješ.

4. Neskrývaj zarmútenie

Každý rozchod si vyžaduje svoje obdobie smútku. Si zarmútená? Nemáš náladu? Patrí to k tomu. Nepotláčaj tieto pocity a nepredstieraj, že je všetko v poriadku, ak to tak nie je. Zbytočne ťa to bude vnútorne ubíjať a o to dlhšie sa budeš z toho dostávať. To, že budeš chvíľu smútiť je v poriadku, prejsť si tým jednoducho musíš.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

5. Zamestnaj sa niečím

Je normálne, ak sa ti po rozchode nechce nič. Len sa váľať v posteli a smútiť. V určitom okamihu však vo svojom živote pokračovať musíš. Čas síce lieči rany, ale rýchlejšie to pôjde, ak sa niečím zamestnáš. Ak budeš viac zaneprázdnená, nebudeš mať čas myslieť na rozchod. Čítaj knihy, podnikni aktivity so svojimi blízkymi alebo rob to, v čom ťa ex obmedzoval!

6. Neželaj si návrat

Najmä po prvom rozchode je ťažké uvedomiť si, že už nemáš svojho priateľa v živote. Aj keď sa niektoré páry dajú znova dokopy, je pravdepodobné, že dôvody, pre ktoré sa rozišli sa znova objavia a to ešte vo väčšej miere. Ak ste sa už rozhodli pre rozdiely rozísť, držte sa toho. Musíš ísť svojou cestou. Inak sa budete točiť v rovnakých problémoch stále dookola.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

7. Zameraj sa na vlastné šťastie

Niet pochýb o tom, že sa po rozchode budeš cítiť skleslo, ale je veľmi dôležité, aby si sa aktívne sústredila na to, ako byť znova šťastná. Môže sa ti zdať, že už budeš sama navždy, ale to je nezmysel. Ak si dáš život do poriadku a budeš sama spokojná, v správnom čase si pritiahneš k sebe toho pravého. Rozísť sa po prvýkrát je ťažké, no ak sa zameriaš na šťastie a obklopíš sa tými správnymi ľuďmi, ktorí ťa podporujú, na všetko to zlé budeš rýchlo už len spomínať.

 

Zdroj: bustle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating