Samsung

Každá žena chce vyzerať dobre. A ešte lepšie vtedy, keď pózuje pred objektívom fotoaparátu. Správna póza je jedna vec. Druhá je však samotná úprava fotografie, ktorú rovnako netreba podceňovať.

Veď určite predtým, než pridáš fotku na Instagram, tak niekoľkokrát pozorne sleduješ, či si skryla všetky nedokonalosti. Ak však chceš svojimi ukážkovými fotkami všetkých ohúriť, máme pre teba zopár nápadov, ktorými sa môžeš inšpirovať.

Týchto 7 appiek ti zaručí dokonalú úpravu fotografií.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu)

1. Vyhladená pleť

Adobe Photoshop Express predstavuje rýchle a výkonné úpravy. Redukuje šum, minimalizuje nežiaduce zrno a škvrny na nočných fotografiách. Odstraňuje nechcené pozadie a vyhladzuje pleť.

2. Dokonalé svetlo

Adobe Photoshop Lightroom je lacnejšia verzia na úpravu fotografií od tvorcov Adobe Photoshopu. Je zameraná predovšetkým na prácu so svetlom a aj z tej najhoršie nasvietenej fotky vytvorí za pár sekúnd umelecké dielo.

3. Nálepky aj pozadia

PicsArt Photo Studio má k dispozícii rôzne filtre, nálepky či pozadia. Na svoje si prídu aj milovníčky koláží. Zároveň je vybavená funkciou, vďaka ktorej si prepojíš fotoaparát so sociálnou sieťou na zdieľanie fotografií.

4. Štíhlejšia postava

YouCam Perfect, vďaka tejto appke budeš vyzerať na fotkách raz dva chudšie. Ponúka nespočetné množstvo filtrov aj funkciu na úpravu tváre. Vieš si zmenšovať či zväčšovať oči, formuje tvár a poradí si aj s postavou.

zdroj: Samsung

5. Belší úsmev a výraznejšia linka

Appka AirBrush je zas zárukou žiarivého úsmevu a pokožky bez akné či nepekných vyrážok. Táto appka má niekoľko filtrov na celkovú premenu tváre a na odstránenie jej nedokonalostí. Nechýba ani efekt pre belšie zuby, žiariace oči či výraznejšiu linku.

6. Farebné filtre

Snapseed disponuje farebnými filtrami a nenáročnými nástrojmi úpravy. Prináša možnosti, ktorými sa vyrovnáva aj plnohodnotnému Photoshopu. Ovláda automatické retušovanie a je úplne bez reklám a zadarmo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fotoo (@fotoo.sk)

7. Odstráni nedokonalosti

Škaredé zábradlie v pozadí? To pre Remove Unwanted Object nie je žiadny problém. Už ako napovedá názov samotnej appky, jednoducho a rýchlo odstráni nechcené nedokonalosti v pozadí, ako napríklad vypínače, nábytok či dokonca aj ľudí.

Appka vie byť užitočným pomocníkom v dobe sociálnych médií a influencerov, ktorí sa pýšia dokonalými fotkami. S malou pomocou, a to appkami na úpravu, môžu aj tvoje fotky vyzerať ako od profíka. Všetky tieto appky si stiahneš a kúpiš cez Obchod Play.

Šikovné appky vo svete fotografie však nie sú všetko. Na to, aby sa ti podarila neodolateľná fotka, je potrebné, aby mala smartfón fotoaparát na profesionálnej úrovni.

zdroj: Samsung

V ideálnom prípade by mal mať viacero veľkých kamier a veľkým plusom je aj skvelý 32-megapixelový predný fotoaparát, ktorý môžeš použiť na kvalitné selfie s frajerom.

Týmito funkciami disponuje aj nový Samsung S21 FE 5G, ktorý je cenovo dostupný a ponúka širokú škálu funkcií pre modernú ženu.

Ak fotenie selfie nie je tvoja silná stránka a vyžívaš sa vo fotení iných ľudí či prírody, tak nový Samsung ti to umožňuje vďaka trom zadným snímačom.

Ale Samsung Galaxy S21 FE 5G, ktorý stojí iba 749 eur, toho ponúka omnoho viac. Je vylepšený o nočný režim, ktorý umožňuje mimoriadne dobre vykreslené fotografie aj pri veľmi slabom osvetlení. Táto funkcia poteší určite aj tvojich priateľov pri spoločných večerných akciách.

zdroj: Samsung

Najnovší Samsung je dokonca vybavený aj zabudovaným editorom, ktorý umožňuje odstránenie nevhodných objektov v pozadí.

Ďalšou z unikátnych funkcií je AI Face Restoration, ktorá funguje na báze umelej inteligencie. Pomocou tejto funkcie vytvoríš portrét prirodzeným odtieňom pleti v akomkoľvek prostredí a upravíš si tvár podľa svojich predstáv. Na úpravu selfie pri tomto smartfóne teda veľa nepotrebuješ.

Vo svete fotografií má významnú úlohu aj AI Foto remaster, ktorá umožňuje dodatočné vylepšenie starších fotografií v galérii telefónu. Funguje tiež na princípe umelej inteligencie a dokáže lepšie zvýrazniť farby aj detaily.

Okrem toho smartfón obsahuje dnes už populárnu funkciu – duálne nahrávanie obrazu. V tom prípade môžeš zachytiť, čo sa deje pred tebou aj za tebou, stačí, ak spustíš nahrávanie a smartfón bude súčasne nahrávať zábery predným aj zadným objektívom.

Samsung S21 FE 5G skutočne disponuje top foťákom a super editorom fotiek už priamo v ňom, ďalšie appky to môžu len doladiť do dokonalosti, ak si príliš náročná.

zdroj: Samsung

Užitočný spoločník aj módny doplnok

Smartfón vie byť nielen dobrým spoločníkom, ale aj módnym doplnkom. Prepracovaným ikonickým dizajnom zaujme aj najnovší Samsung S21 FE 5G , ktorý sa predstavil vo viacerých farebných prevedeniach.

V zelenej, šedej, bielej či fialovej variante s matnou úpravou povrchu sa bude hodiť ku každému outfitu. Ak vieš v kombinácii so smartfónom vytvoriť perfektný outfit, tak fotka o zrkadlo bude pôsobiť naozaj premyslene.

zdroj: Samsung

V dnešnom dynamickom svete je však niekedy náročné udržať plnú kapacitu baterky po celý deň. Riešením sú telefóny, ktorých výdrž batérie zvládne aj celý deň a ešte tam čosi ostane. Presne taká sa nachádza v najnovšom smartfóne z dielne Samsung.

Tvojmu smartfónu poskytne dostatok energie na celý deň používania v práci, doma a všade medzi tým. Ak sa ti však vybije, tak vďaka možnosti superrýchleho nabíjania ho nabiješ už za 30 minút o viac ako 50 %, takže všetky skvelé funkcie tohto zariadenia môžeš využívať prakticky nepretržite.

Kvalitnú fotku nám zaručí spoľahlivý smartfón, akým je napríklad Samsung a o skrytie nedokonalostí sa postará užitočná aplikácia. Neoddeliteľnou súčasťou toho všetkého je však svetlo, nasvietenie, zlatá hodinka či kompozícia.

zdroj: Samsung

Ako si originálne užiť romantický večer s frajerom?

So správnym osvetlením si poradí prenosný projektor The Freestyle, ktorý zároveň môže slúžiť ako domáce kino či reproduktor. Má vstavané streamovacie služby a funkcie, ktoré sú kompatibilné s mobilnými zariadeniami.

V spojitosti s najnovším smartfónom od Samsungu teda tvorí neoddeliteľnú dvojku. Umožňuje aj streamovanie Netflixu na 4K rozlíšení, čím si môžeš pustiť romantický film na stene či na strope a užiješ si dokonalú pohodu s frajerom.

Okrem toho si môžete spoločne zaspomínať aj na vaše začiatky. Podobne ako film si môžete premietať fotografie či videá. Určite sa pri tom poriadne zabavíte.

zdroj: Samsung

The Freestyle je vďaka svojmu kompaktnému tvaru a hmotnosti ľahko prenosný, takže si ho môžeš vziať kamkoľvek so sebou a premeniť akýkoľvek priestor na malú kinosálu.

Na rozdiel od klasických skriňových projektorov umožňuje konštrukčné riešenie The Freestyle otáčať zariadenie až o 180 stupňov, takže dokáže premietať kvalitný obraz kdekoľvek chceš – na stole, na podlahe, na stene alebo dokonca na strope.

Ak chceš zažiť s frajerom niečo nové, tak premietanie filmu na stene môže zaručiť dokonalé netradičné rande.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife