Zostávať vo vzťahu, kde sa neustále rieši rozchod alebo kde chce jeden z partnerov odísť, je toxické. Najlepšie je, keď sú nefungujúce vzťahy ukončené hneď.

Týchto 7 znakov ti prezradí, že partner chce od teba utiecť, no bojí sa ti to povedať.

Neskoré príchody

Ak spolu bývate, toto je jeden zo signálov, že to tvojho priateľa s tebou nebaví. Radšej sa zdrží v práci alebo u kamarátov, než by bol s tebou doma. Keď sa to stane raz, vieš to pochopiť a nič sa nedeje. Keď sa to však stáva opakovane, je to problém.

Víkendy u rodičov

Pokiaľ spolu ešte nebývate, víkendy trávite spolu, samozrejme. Ak však tvoj priateľ z ničoho nič príde s tým, že chce víkendy tráviť sám a u rodičov, niečo sa deje. Rozhodne to nie je vo vzťahu správne, pretože zamilovaný človek chce voľný čas tráviť so svojou milovanou.

Žiadna komunikácia

Ako sa všade píše, komunikácia je základ pevného a fungujúceho vzťahu. Pokiaľ vo vzťahu chýba, dvojica nevyrieši nič. Keď s tebou partner odmieta komunikovať, je zrejmé, že by to najradšej „zabalil“. Nie je šťastný a nebaví ho sa s tebou rozprávať.

Absencia intímneho života

S*x nie je najdôležitejší, avšak je potrebný. Všeobecne sa hovorí, že ak je milovanie dobré, tvorí iba 5 % vzťahu, no ak je zlé alebo chýba, tvorí 95 % vzťahu a hádok. Keď tvoj partner odmieta s tebou spať, buď má nejakú inú a podvádza ťa s ňou, alebo chce vzťah ukončiť a byť znovu single.

Zanedbávanie vzhľadu

Určite to poznáš. Prvé mesiace vo vzťahu sa snažíš vyzerať vždy dokonale a upravene. Neskôr sa to zmení, avšak vždy musíš byť čistá a voňavá. Vieš, že je vo vzťahu problém, ak tvoj partner na vzhľad a hygienu kašle. Nestará sa o seba, pretože nemá dôvod.

Trávenie času na sociálnych sieťach

Alebo aj na zoznamkách. Zamilovaný muž netúži po tom, aby sa zoznamoval s niekým ďalším. Je spokojný s tým, čo má doma a váži si to. Avšak, ak je zaregistrovaný na zoznamkách a vieš, že na sociálnych sieťach trávi čoraz viac času, môže to znamenať blížiaci sa rozchod.

Nezáujem

Posledný, no veľmi dôležitý bod, je nezáujem. Ak sa o teba partner nezaujíma, je jasné, že do teba nie je zamilovaný a uvažuje nad rozchodom. Nič viac k tomu netreba dodávať.

Preto sa hovorí, že pokiaľ sa dvojica háda, stále je tam šanca – záleží im na sebe a chcú to vyriešiť. Pokiaľ sa však hádať prestanú, stratia záujem a nič ich nebaví, sú odkázaní na single život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.