Mávaš občas pocit, že sa vo vzťahu nudíš? Všetko to nadšenie a vzrušenie, ktoré tam kedysi bolo je teraz preč. No nevešaj hlavu, to ešte neznamená, že sa váš vzťah nedá zachrániť. Len treba vedieť, ako na to! A my ti s tým pomôžeme.

1. Zorientuj sa vo svojich osobných problémoch a pokús sa ich vyriešiť

Ak chceme vidieť zmenu, vždy treba začať od seba. Skús nazrieť do svojho vnútra a zistiť, či ťa niečo netrápi. Možno máš z niečoho úzkosť alebo v sebe prechovávaš hnev. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí tak zdať, všetko, čo sa odohráva v tvojom vnútri, ovplyvňuje váš vzťah. Akonáhle vyriešiš svoje osobné problémy, začneš vyžarovať úplne inú energiu, ktorá zapáli iskru v tvojom vzťahu.

2. Prehodnoť svoj pohľad na vec

Skús sa na váš vzťah pozrieť ako nezaujatý pozorovateľ. Ty možno pociťuješ nudu, no inak by sa tento pocit dal pomenovať, ako pocit bezpečia. Už nie je nič nové, ničím ťa neprekvapí. Vaša intimita dosiahla najvyšší level a to je predsa dobré, nie? Každý v dlhodobom vzťahu má z času na čas pocit nudy a túži zažiť niečo vzrušujúce a nové. Ak si však uvedomíš, že niečo také sa dá prežiť aj s tvojim partnerom, budeš rada, že ho pri sebe máš.

3. Robte spolu niečo nové

Ak ste zvyknutý v piatok večer sa ísť najesť niekam von a potom domov rýchlo spať, skúste si naopak doma navariť a potom vybehnúť niekam do baru. Ak ste si zvykli v nedeľu sedieť pred telkou a sledovať seriály, vybehnite radšej na prechádzku. Základ je narušiť rutinu a vniesť do vzťahu niečo nové.

4. Buď spontánna

Pamätáš na začiatky, kedy si bola schopná vyletieť o pol noci z postele len preto, aby si sa s ním stretla? Alebo ste sa rozhodli milovať niekde v aute v lese? Všetky tieto rozhodnutia boli neplánované a maximálne spontánne, no o to viac vzrušujúce. Časom však všetci spohodlnieme a už nie sme ochotní obetovať našu komfortnú zónu pre niečo vzrušujúce.

5. Nájdi spôsob, ktorým okoreníš svoj život

Naplánujte si, že spolu podniknete niečo nezvyčajné alebo niečo, čo ste veľmi dlho nerobili. Môže to byť výlet alebo nové dobrodružstvo v posteli, na ktoré sa môžete obaja tešiť. Hlavne o tom hovorte!

6. Nauč sa každý deň niečo nové

Najhoršie, čo si môžeš myslieť, je, že dokonalo poznáš svojho partnera. Pravdu povediac, človeka nikdy dokonalo nespoznáš, pretože sa každým dňom mení. A na to netreba zabúdať. Snaž sa preto každý deň zistiť o svojom priateľovi niečo nové.

7. Nezabudni na svoj vlastný život

Veľa ľudí zabúda na to, že okrem partnerského života má aj ten svoj vlastný, osobný. Nezabúdaj na svojich priateľov, venuj sa svojej práci a záujmom. A nie, tvoj partner nemusí byť pri všetkom, čo budeš robiť.

 

Zdroj: yourtango.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.