Pexels/Shvets Anna

Keby si sa opýtala svojho partnera na to, či vie vymenovať nejaké veci, akými ti vo vzťahu dokáže ublížiť, zrejme by si sa dočkala „známych“ odpovedí, akými môže byť napríklad nevera, fyzické či psychické týranie alebo hádky, kvôli ktorým plačeš celé noci a dni. Avšak, zrejme možno ani len netuší, že nás vie toho zraniť oveľa viac.

Niečo, čo sa tak možno na prvý pohľad ani nezdá, no má to riadnu silu, ktorou nám udrie do srdca. Väčšinou si naše polovičky ani vôbec neuvedomujú, že sa trápime kvôli ich slovám a činom, pretože o tom nahlas nehovoríme. Muži totiž ani len netušia, že nám ubližujú aj nasledujúce veci.

Nedodržané sľuby

Dôvera stojí na viacerých pilieroch a jedným z nich je aj dodržiavanie sľubov. Ak ti partner povie, že niečo neurobí a potom sa tak nestane, je to ako keby ťa iba ťahal za nos. Je to druh klamstva, kvôli ktorému sa porušuje tá dôvera.

Nesplnené očakávania v tebe vyvolávajú pocit sklamania a neistoty z toho, či sa môžeš na svoju polovičkou naozaj spoľahnúť.

Vtipy, ktoré bolia

Každý vtip a druh humoru má svoje hranice. Je skvelé, ak si vieš robiť žarty aj sama zo seba, no predsa len, na niektoré témy sme veľmi háklivé. Ak ťa trápia väčšie stehná, s ktorými zápasíš už roky, potom ťa jeho žartík smerovaný k nim, môže zabolieť. Podobné je to aj v iných citlivých a veľmi osobných témach.

Jedným uchom dnu, …

Keď ťa chlap nepočúva, vie ťa to vytočiť, aj keď už nemáš síl na to, aby si ho s tým konfrontovala. Tvári sa, že ťa vníma, no o minútu už nemá tušenia, o čom bola reč. Áno, aj zistenie, že to, čo ťa trápi, nie je až tak dôležité pre neho, bolí.

Malé lži

Muži si myslia, že keď nám zataja zopár vecí, na ktorých až tak nezáleží, bude to v poriadku. To áno, ak naozaj o nič nejde, no ak si zvyknú na to, že nám pravidelne niečo taja, potom sa to len nabaľuje do obrovskej bubliny. Zisťuješ, že ti sem-tam zabudol niečo povedať a máš strach, že ti neverí alebo pred tebou niečo skrýva. To vyústi do strachu z toho, či mu môžeš veriť vôbec ty.

Oči pre inú

Možno ti nevadí, že sa tvoj partner pozrie na ulici na inú ženu, no ak to robí pravidelne, tvoje vnútorné sebavedomie klesá a ego dostáva tvrdú ranu. Obkukávať cudzie ženy, byť „iba milý“ (čítaj flirtovať) na čašníčky či lajkovať fotografie obnažených influenceriek. To nie je to, čo ťa poteší.

Chýbajúca podpora

Ublížiť človeku sa dá niekedy nie len tým, čo urobíme, ale aj tým, čo neurobíme. Jednou z vecí, ktoré stojí za spomenutie, je chýbajúca podpora. Keď tvoj partner v teba neverí, keď ťa nepovzbudzuje v tvojich snoch, keď nevie nájsť slová či ponúknuť pomocnú ruku vtedy, keď to naozaj potrebuješ.

Kde je rešpekt?

Rešpekt je veľmi dôležitý a tiež základom každého zdravého vzťahu. Jeho absencia znamená v realite to, že budeš mať pocit menejcennosti a podradenosti, čo môže naozaj zabolieť, ak ty si tá, ktorá by pre neho spravila všetko. Aj on ti musí ukázať, že berie na vedomie tvoje názory, rozhodnutia a dokáže robiť kompromisy.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating