Ak ide o najdôležitejšie veci vo vzťahu, na vrchole sú určite komunikácia a dôvera. Ani jedna z nich nepríde sama od seba, ale treba na nich pracovať. Dôveru je potrebné vybudovať a ďalej ju rozvíjať. 

Každý človek je iný. Niekto otvorený, iný zas viac uzavretý do seba. Naučiť sa dôverovať partnerovi nemusí byť preto vždy ľahké. V novom vzťahu musia na dôvere pracovať obaja, pretože vzájomná intimita prináša so sebou aj zraniteľnosť. Tu je 7 tipov, ako si ju vo vzťahu môžeš vybudovať.

Uisti sa, že čas strávený spolu je kvalitný

Investuj čas do vzájomnej komunikácie. Nehrajte sa na telefóne, stíšte televízor a skutočne sa navzájom počúvajte. Vži sa do pocitov toho druhého. Počúvanie je kľúč.

Snaž sa byť sama sebou, nie tvojím najlepším ja

Vo vzťahu nemôžeš byť vždy „super“ človek. Musíš byť otvorená a vyjadriť city. Skutočná intimita prichádza, keď ťa partner nevidí v hviezdnom svetle, ale takú aká naozaj si. So všetkými pocitmi i problémami. Hrať sa na dokonalú nepotrvá večne a potom partner môže mať pocit, že si mu vzdialená, pretože ťa skutočne nepozná.

Majte nejaké hranice

Áno, dôvera znamená vedieť všetko, ale netreba po tom všetkom skočiť hneď naraz. Dôvera sa vyvíja s časom. Nedávaj mu svoj PIN kód hneď pri prvom pomyslení, že by to mohol byť ten pravý. Rovnako musíte obaja poznať hranice. Nie je nič horšie, ako si nedôverovať a prekročiť ich hneď na začiatku vzťahu. To zabije lásku veľmi rýchlo.

zdroj: unsplash.com

Spomaľ

Láska nasádza ružové okuliare na oči, no mala by si všetko brať s mierou. Choď na to pomaly, pretože čím rýchlejšie sa vrhneš do vzťahu, stávaš sa zraniteľnejšou a to môže mať tvrdé prebudenie. Dôvera sa buduje prirodzene a nie nútene.

Buď spoľahlivá

Nemôžeš veriť niekomu, kto nemôže veriť tebe. Uisti sa, že s tebou môže vždy počítať. Dôvera je obojsmerná cesta. To čo dáš do vzťahu ty, sa ti vráti. Môžete si aj každý deň vravieť, ako sa milujete a veríte si, ale je potrebné to aj dokázať. Ak ti povie, že ťa miluje, no potom ťa niekoľko dní ignoruje, dôveryhodný zrejme nebude.

Zdôver sa s niečím osobným

Ako bolo povedané, dôvera prichádza so zraniteľnosťou. Aby si ju v skutočnom vzťahu dosiahla, zdôver sa s niečím, čo je veľmi osobné. Sen, spomienka, niečo, čo má pre teba význam, a všímaj si reakciu. Ak ťa počúva, berie vážne a dokonca povzbudzuje, je rád, že to s ním zdieľaš a puto medzi vami silnie.

Mysli na to, čo povieš

Ide iba o to, aby si robila to, čo sľúbiš a dodržiavala tak svoje záväzky. Ak ti nemôže dôverovať v maličkostiach, nebude môcť ani vo vážnych veciach. Takže, ak povieš, že zavoláš večer, tak zavolaj.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.