Používame ich každý deň a pritom ani netušíme, že veľakrát úplne zlým spôsobom. Konverzáciu bez smajlíkov si hádam ani nevieme predstaviť. Prípadne vieme, ale ľudia na druhej strane konverzácie si hneď myslia, že sa niečo stalo a urazili sme sa. 

Portál Bright Side upozornil na to, že skutočný význam niektorých emotikonov je iný, než sme si doteraz mysleli. Vychádzal pritom najmä z opisov smajlíkov, ktoré nájdeš na webe Emojipedia. Vybrali sme 7 takých, s ktorými sa bežne stretávame a určite si si aspoň o jednom z nich myslela niečo iné.

1. Tohto smajlíka používame hlavne vtedy, ak nám je niečo veľmi smiešne a zabávame sa na tom. Modrá kvapka potu v skutočnosti znázorňuje stres a pocit diskomfortu.

zdroj: Emojiisland

2. Naopak, tohto emoji používame v prípade smútku a depresie na vyjadrenie plaču. Reálne nejde o slzu, ale o kvapku potu od znepokojenia lebo úzkosti. Takáto sklamaná tvár naznačuje rozrušenie, ale zároveň vďačnosť, že sa nestalo nič horšie.

zdroj: Emojiisland

3. Táto ruka sa často používa ako signál medzi surfistami, no v skutočnosti predstavuje naznačenie telefonátu. Ak niekomu pošleš tohto emoji, znamená to, že chceš, aby ti daný človek zavolal.

zdroj: Emojiisland

4. Pre niekoho tento emotikon charakterizuje pýchu, hrdosť, aroganciu alebo namyslenosť. Po správnosti by mal reprezentovať úľavu, pokoj a mier.

zdroj: Emojiisland

5. Určite si tohto smajlíka použila najmä v stave, keď si bola na pokraji sĺz a zrútenia a chcela si ním vyjadriť svoju frustráciu. Skutočný význam spočíva v tom, že predstavuje skľúčenú a zdeptanú osobu, ktorá je vyčerpaná a má chuť všetko vzdať.

zdroj: Emojiisland

6. Číslo 6 používame najčastejšie na vyjadrenie odporu, zhnusenia, znechutenia alebo odmietnutia. V skutočnosti vyjadruje, že niekoho prevalcovali emócie, ako podráždenie, frustrácia či smútok, až ho doviedli do bodu, kedy sa cíti porazene.

zdroj: Emojiisland

7. Tento roztomilý duch nie je Casper, ktorý by predstavoval strach, zdesenie alebo hrôzu. Použiť by si ho mala ale v tom prípade, ak chceš vyjadriť, že je niekto zábavný a šialený.

zdroj: Emojiisland

Tak čo, koľkých emotikonov si doteraz používala nesprávne?

Zdroj: Bright Side & Emojipedia & Emojiisland

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.