Unsplash/Mateus Campos Felipe

Partia dobrých priateľov je požehnanie na celý život. Keď ju máš pri sebe, tak vieš, že sa môžeš na niekoho spoľahnúť a majú ťa radi.

Čo však musíš robiť, aby si kamarátov nikdy nestratila? Drž sa týchto 7 rád, ktoré ti pomôžu všetkých si udržať.

Úprimnosť

Keď budeš úprimná, ľudia ťa budú mať oveľa viac radi, než keby si klamala a hrala sa na niečo, čo nie si. Pri kamarátoch nikdy neklam a hovor otvorene o všetkom – čo ťa hnevá, čo ti prekáža alebo čo by si chcela zmeniť. Len vďaka tomu môže vaše priateľstvo rásť.

Časté chodenie von

Ak nechceš svojich priateľov stratiť, nemala by si ich zanedbávať. My vieme, že nie vždy sa ti chce ísť von, no mala by si s nimi chodiť aspoň občas. Vďaka prechádzkam a spoločne strávenému času sa viac spoznáte, prehĺbi sa vaše kamarátstvo a budete robiť niečo zaujímavé.

Počúvanie a pomáhanie

Dobrá kamarátka svojich priateľov vždy počúva. Následne sa snaží poradiť alebo aspoň ponúknuť jej uhol pohľadu. Počúvaním ich nikdy nestratíš, pretože budú vedieť, že si ako bútľavá vŕba a každý bude chodiť iba za tebou.

Spoločný vkus

Tento bod nie je až tak dôležitý, no taktiež na ňom záleží. Pokiaľ máš s priateľmi spoločný vkus, bude vás toho spájať viac, než len prechádzky po vonku a rovnaké názory. Vaše priateľstvo vydrží dlhšie.

Rovnaká stredná/vysoká škola

Samozrejme, nikoho nemôžeš nútiť do toho, aby si vybral rovnakú školu ako ty. Ak je však už teraz vaše kamarátstvo silné, na strednej alebo vysokej škole sa ešte posilní. Budete spolu každý deň, budete si pomáhať, sedieť spolu a tráviť spolu ¾ dňa.

Pravidelné návštevy

Ako inak by si si chcela udržať kamarátov, keby si ich nenavštevovala? Vďaka tomu sa spoznáš s ich rodinou, odhalia ti súkromné časti zo svojho života a budeš sa cítiť ako ich ďalší súrodenec. Rovnako to platí aj o tebe – mala by si ich pozývať k sebe domov, pretože aj vďaka tomu môže vaše priateľstvo rásť.

Láskavosť a pokora

Keď budeš láskavá a pokorná priateľka, sľubujeme ti, že nikdy o svojich priateľov neprídeš. Ak by si bola zákerná a falošná, mohlo by sa to stať. Garantujeme ti teda, že s dobrými vlastnosťami si priateľov udržíš blízko seba veľmi dlhý čas.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife