Po dvadsiatych narodeninách sa veľa toho zmení v tvojom živote. Prestávaš byť oficiálne tínedžerkou a na všetko máš akýsi iný pohľad.

Je to pohľad dospelej ženy, ktorá už nerozmýšľa ako to nevyspelé dievčatko, akým si bola predtým. V dvadsiatke sa ti dokonca otvára kopec nových možností, ktoré sa neboj chytiť do vlastných rúk. Zober sa a vycestuj do svojej vysnívanej krajiny, rob prácu, ktorá ťa baví.

Je pravda, že niektoré z týchto vecí môžu byť ohromujúce, pokým sa nakoniec stanú skutočnými. Niekedy ťa ale skok do neznáma môže príjemne prekvapiť. Pamätaj na to, že len ty máš kontrolu nad svojím životom. Teraz v dvadsiatke máš viac energie, ako kedy budeš mať. Preto ňou nemrhaj, ale nakladaj s ňou rozumne. Týchto sedem príležitostí sa ti naskytne len tu a teraz:

Ži so svojimi najlepšími priateľmi

V dvadsiatke túžiš akosi rozprestrieť krídla a vyletieť z rodného hniezda. Nikto ti v tom nebráni. Či už nastúpiš na vysokú školu alebo si nájdeš zamestnanie mimo tvojho domova, zožeň si apartmán ďaleko od svojich rodičov. Bývaj tam so svojimi priateľmi – tvoj život bude vystrihnutý ako z filmu Priatelia – objednáte si domov pizzu, pozriete skvelé filmy a získate kopec šialených zážitkov. Život uteká neuveriteľne rýchlo, tak si dospelosť uži naozaj naplno, pokiaľ ešte nemáš starosti, ktoré prichádzajú po tridsiatke.

zdroj: unsplash.com

Cestuj po celom svete

Kedy budeš mať toľko času aby si mohla cestovať, ak nie práve teraz? Možno sa práve teraz pozeráš do diára a hovoríš si, že nemáš ani jeden voľný deň. Pamätaj však na staré známe: Keď sa chce, tak sa dá. Teraz máš najideálnejší vek na to, aby si všetko len tak nechala a vycestovala tam, kam chceš. Nájdi si prácu v zahraničí – spoznáš svet, zdokonalíš sa v cudzej reči a k tomu všetkému si ešte aj zarobíš. Nepremárni túto šancu, nikdy totiž nevieš, koľko možností ti ponúka život za hranicami.

Bývaj v zahraničí

Už som to spomínala – nájdi si prácu mimo svojej rodnej zeme a usaď sa tam. Ak si nedokážeš predstaviť život bez svojich blízkych, zober ich so sebou. Na tom predsa nie je nič ťažké. Tiež snívam o tom, že sa jedného dňa odsťahujem na Miami, aby som spoznala inú kultúru. Život by mal byť dobrodružstvom a roky, ktoré stráviš vo svojom vysnívanom meste v zahraničí ti nikto nezoberie.

zdroj: unsplash.com

Buď trošku sebecká

Teraz si povieš, že asi nie som úplne v poriadku. Sebeckosť v tvojom živote nesmie v žiadnom prípade existovať. Stačí jej však len trošku – zisti po čom túžiš a za žiadnej ceny sa toho nevzdávaj. Možno sa budeš cítiť zvláštne a nepríjemne, ale to je v poriadku. V ignorovaní iných a dávaní svojho šťastia na prvé miesto je však veľký rozdiel. Nastav si priority, ktoré za žiadnych okolností nemeň.

Odpusť sama sebe

Počas života sa ti určite naskytne množstvo príležitostí, pri ktorých odpustíš sama sebe. No v dvadsiatke sa naučíš, ako to máš praktizovať. Ak urobíš nejakú chybu, neobviňuj sa. Človek je omylný tvor a nikto učený z neba nespadol. Možno si sa ku kamarátke nesprávala práve najlepšie alebo si úplne pohorela v práci. Učíš sa z vlastných chýb, no práve na nich sa naučíš aj to, ako si odpúšťať. Bez nich by si totiž nedosiahla žiadny úspech.

zdroj: pexels.com

Vykašli sa na falošných kamarátov

V tomto veku prichádzaš na to, že ľudia majú dve tváre. Každý sa učí a zreje a ty časom zisťuješ, že priatelia, ktorým si verila celý svoj život si už nezaslúžia, aby boli jeho súčasťou. Závidia ti každý jeden vlas na hlave, zrušia schôdzku na poslednú chvíľu alebo ti akýmsi spôsobom ničia sebavedomie. Vykroč vpred a nechaj týchto ľudí za sebou. Túžiš sa totiž obklopiť priateľmi, ktorí ťa budú posúvať ďalej.

Nasleduj hlas svojho srdca

Láska je naozaj komplikovaná. Nezáleží na tom, koľkými vzťahmi si prejdeš, každý ťa naučí niečo nové. Toľko krát sa ešte popáliš, no v jednom si buď istá: Vždy sa riaď svojím srdcom, nepočúvaj, čo ti hovorí tvoj mozog. Iba vtedy môžeš byť skutočne šťastná.

 

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.