Priateľstvo sa blíži ku koncu

Niektorí ľudia zotrvajú v našom živote iba dočasne. Môže ísť o partnerov, kolegov alebo aj priateľov. Je to úplne prirodzené, normálne a treba to rešpektovať. Ak chceš vedieť, či sa vaše priateľstvo blíži ku koncu, odhaliť to môžu nasledovné znaky. 

Hneď na začiatok treba poznamenať, že každé priateľstvo je iné a ak sa v tom vašom objavia nejaké nezhody, nemusí ísť automaticky o koniec. Pokiaľ však tieto problémy pretrvávajú, môže to dopadnúť naozaj aj odlúčením. Buď teraz úprimná sama k sebe a odpovedz si, či si vo vašom kamarátstve prechádzate nasledovnými situáciami.

Priateľstvo je jednostranné

Vždy sa snaží iba jedna strana, ktorá preberá iniciatívu, všetko dohaduje a plánuje. Druhý človek sa len zvezie a vyhovuje mu to tak. Ibaže o tom pravé priateľstvo nie je, mali by ste sa snažiť rovnako. Toto je prvotný varovný signál, ktorý by si si mala všímať. Nech už si na hociktorej z týchto dvoch spomínaných strán.

Problémy s dôverou

Tajomstvá už nie sú u vás v bezpečí, nemôžete sa na seba spoľahnúť a možno už došlo aj k inej zrade, ktorá dokáže poriadne ublížiť. Ak nefunguje medzi vami dôvera, len ťažko to dokážete spolu potiahnuť. Tá by totiž mala byť na prvom mieste.

Priateľstvo nie je skutočné
zdroj: Pexels/lehandross

Máte rozdielne hodnoty a záujmy

Vaše priateľstvo sa zmenilo rovnako, ako ste sa zmenili vy dve (dvaja). Je úplne normálne, že časom a rokmi sa vyvíjame a meníme. Menia sa naše hodnoty, priority či záľuby a môže nastať situácia, že sa v tomto smere začnete rozchádzať a už viac nebudete rovnakí. To môže skôr či neskôr spôsobiť vážne problémy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife