Určite každá z nás tieto rozprávky dobre pozná, ale trochu nostalgie nikdy nezaškodí. Tu je môj rebríček 7 najlepších animákov od Diyneyho.

1.Leví kráľ

Moja rozhodne najobľúbenejšia rozprávka. Simba je synom levieho kráľa Mufasu, jedného dňa sa však stane nehoda a Mufasa príde o život. Simba presvedčený, že je to jeho vina újde a Mufasovo miesto preberie jeho brat Scar. Zúbožené malé levíča zatiaľ nájdu surikata Timon a prasa Pumba, ktorí sa neskôr o neho starajú. Avšak nastane deň, kedy sa Simba rozhodne vzoprieť Scarovi a vziať si to, čo mu patrí.

2. Lišiak a pes

Osamelá žena zachráni osirelé líšča a vezme si ho domov. Malý lišiak sa rýchlo skamaráti so šteňatom Copperom. Ako pomaly rastú, stávajú sa z nich najlepší priatelia. Avšak každé priateľstvo podrobí život ťažkej skúške. Tento animovaný film opisuje nadčasové témy priateľstva, odvahy.

Osobne si myslím, že tento príbeh nenechá mnoho očí suchými.

3.Kráska a zviera

Príbeh o tom, ako stará čarodejnica premení pyšného princa na netvora a jedného dňa sa vynálezca z dediny vydá do lesa a hľadá útočisko v starom zámku. Netuší však ešte ,že jeho vykúpenie zo zámku ho bude stáť jeho dcéru. Dcéra sa postupom času do netvora zaľúbi, a tak prelomí kliatbu, ktorá ho sužovala.

4.Herkules

Herkula, syna boha Dia, uniesli z kolísky na Olympe. Boh Hádes ho chcel zbaviť božstva, avšak sa mu to nepodarilo, a tak je Herkules poloboh. Herkula potom našiel bezdetný pastier, ktorý ho vychoval ako vlastného. Ubehlo 18 rokov a Herkules dospel, ktorý sa len učí ovládať svoju obrovskú silu. Keď sa jedného dňa dozvie, že je synom, vydá sa na malé dobrodružstvo. Je to príbeh nekonečného boja dobra a zla , ale aj príbeh o láske a o charaktere ľudí.

zdroj: pinterest.com

5.Pocahontas

Príbeh sa odohráva za čias dobývania Ameriky. Dcéra náčelníka indiánov, Pocahontas, sa snaží ukázať svet indiánov Britovi Johnovi Smithovi. Aj keď zo začiatku majú medzi sebou konflikty, jeden druhého priťahujú.

"What's gold?"

A post shared by Pocahontas (@disney.pocahontas) on

6.Zvonár u Matky Božej

Príbeh je inšpirovaný veľdielom Victora Huga. Dojemný príbeh zvonára Quasimoda, ktorý však nie je prototypom krásy, sa odohráva v Paríži. Na námestí sa koná ako každý rok festival a tri „žijúce „sochy prehovoria Quasimoda, aby sa už neskrýval za stenami chrámu, ale šiel medzi ľudí. Parížania, si najprv myslia ,že Quasimodová znetvorená tvár je úžasne prevedená maska, ale keď sa prevalí pravda, Quasimodo sa stáva terčom posmeškov. Zastane sa ho krásna cigánka Esmeralda a Quasimodo sa do nej zamiluje. Avšak není jediný, kto ju ľúbi…

7.Malá morská panna

Tak trochu upravená verzia rozprávky od Hansa Chriastiana Andersena. Ariel je dcéra kráľa mora, má 16 rokov a je zamilovaná do princa Erika, ktorému zachránila život, keď ich loď stroskotala počas búrky. Pretože vládca podmorskej ríše nemá ľudí v láske, musí sa Ariel obrátiť k zlej čarodejnici. Pomôže jej stať sa človekom na tri dni, ale má svoje podmienky. Ariel jej musí darovať svoj hlas. Ariel má tri dni na to, aby sa princ do nej zamiloval, inak Ariel bude navždy patriť zlej čarodejnici.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.