Pamätáš si na tie časy, keď sa ti všetko zdalo jednoduché a krásne? Život bol gombička, no čím viac rokov nám pribúda, tým sa nám mení aj zmýšľanie. Nazýva sa to dospelosť. Tá nám vie kruto ukázať, že to, čomu sme verili, bola len slepá naivita.

Ktorým 7 veciam verila takmer každá z nás?

1. Celú sobotu prespíš v pokoji

Kým si bývala s rodičmi, boli len 2 možnosti. Buď boli tak tolerantní, že ťa po prežúrovanom piatku nechali vyspať sa aspoň do obeda alebo ťa budili skoro ráno, pretože bolo treba upratovať či ísť k starkej. Hovorila si si, že keď budeš dospelá a bývať sama, celé soboty sa budeš váľať v posteli. Realita? Vstávaš skoro, pretože ťa to upratovanie a ďalšie povinnosti, ktoré si cez týždeň nestihla, dobehnú.

2. S kamarátkami budeš stále v kontakte

Najlepšie kamarátky na celý život? Už po strednej škole sa tvoja skupina rozpŕchla rôznymi smermi. Aj keď si naozaj verila, že vaše puto bude tak intenzívne, že ho roky nezmenia, stalo sa tak. Ľudia sa menia, starajú o svoje problémy, venujú povinnostiam či svojej polovičke, a preto už nemajú čas na klebetenie pri vínku každý piatok.

3. Keď budeš mať prácu, veľa si našetríš

To bude paráda, keď budeš pracovať! Z výplaty si zaplatíš bývanie a zvyšok ti ostane. Aj keď si nakúpiš potraviny či drogériu, budeš si môcť odkladať každý mesiac na niečo veľké. Ups. Zabudla si na paušál, poplatky za domácnosť, zdravotnú starostlivosť, nečakané výdavky, … a zrazu je tá suma poriadne stiahnutá. Si rada, ak si na nule a nie v mínuse.

4. Láska je na celý život

Keď raz nájdeš toho pravého, bude to už navždy. Veď keď sa milujete, prečo by to tak nebolo? Až s pribúdajúcimi rokmi zistíš, že tvoje vzťahové priority sa budú meniť a na to, aby si bola šťastná, ti nepostačí iba to, že je tvoj frajer pekný a zábavný.

Dokonca prídeš na to, že aj dospelí ľudia robia v láske stále chyby. V tomto smere sa nikdy nikto nepoučí. A zrazu je z lásky tá najkomplikovanejšia vec v tvojom živote (no stojí za to, že?).

5. Nikdy nebudeš chcieť ponožky na Vianoce

Mala si aj ty predstavu o tom, že si ako dospelá budeš na sviatky kupovať luxusné darčeky? Či už sú to Vianoce alebo narodeniny, čím viac rokov máš, tým menej ti toho bude treba. Zistíš, že sa z teplých ponožiek budeš radovať tak veľmi, ako keď si v detstve dostala hovoriacu bábiku.

6. Nakupovať v zľavách?

Pamätáš si, ako si vždy prevracala očami, keď sa starká prehrabovala v letákoch, aby našla potraviny, kde bude zlacnený cukor? Asi si si hovorila, že ty takto fungovať nebudeš, veď v jednom obchode kúpiš všetko a budeš mať pokoj. Nuž, vrátime sa k tomu sporeniu, áno? Keď nájdeš svoj obľúbený jogurt v akcii, bude ti jedno, že obeháš viac supermarketov.

7. Vždy budem štýlová

My, ženy, si dávame na vzhľade záležať. Ako tínedžerka si nešla ani vyniesť smeti bez toho, aby si sa upravila a nahodila. Veď, čo keď ťa niekto uvidí? Teraz si dospelá a je ti to všetko akurát tak jedno. Si rada za to, že sa cítiš pohodlne. A i keď ti ťahá ešte len na 30, už krútiš hlavou nad tým, čo za módu to nosí „dnešná generácia“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.