Trápi ťa akné alebo suchá pleť bez života? Niekedy si za to môžeme samy, pretože sa o svoju pleť nedokážeme správne postarať. Pravidelne sa dopúšťame týchto siedmich chýb a stavíme sa, že minimálne jednu z nich robíš aj ty.

Chodíš spať neodlíčená

Túto vec budeme opakovať pravidelne, pretože sa nájde stále veľa žien, ktoré si do postele ľahnú bez toho, aby sa odlíčili. Aj keď si akokoľvek veľmi unavená, daj si tú námahu a naozaj sa odmaľuj. Ak by si išla spať s make-upom, tvoja pleť by nemohla dýchať, upchali by sa ti póry a mohla by si mať ešte väčšie problémy s akné.

Nevyčistíš si pleť poriadne

V žiadnom prípade si nestačí pleť umyť len vodou. Najlepšie je používať aspoň dva produkty, pričom jeden odlíči make-up z povrchu a druhý vyčistí pleť aj hĺbkovo. Pleť by si si mala čistiť dovtedy, kým nebudeš mať čistiaci tampón čistý. Odporúčame nahradiť vatové tampóny bavlnenou náhradou, vďaka ktorej zredukuješ svoj odpad.

zdroj: Pixabay/SharonMcCutcheon

Používaš nevhodnú kozmetiku na typ tvojej pleti

Kedysi ti možno stačil jeden krém a jedno odličovacie mlieko a v drogérii si vzala do ruky prvé, ktoré si zbadala. Naša pleť sa však časom mení a mala by si používať produkty, ktoré sú určené tvojmu typu pleti. Ak máš napríklad suchú pleť a používaš výrobky určené na mastnú, môžeš si tak ešte viac uškodiť.

Časté používanie odličovacích obrúskov

Odličovacie obrúsky možno vyzerajú na prvý pohľad lákavo, no viaceré beauty blogerky ich používanie neodporúčajú. Tvoju pleť nedokážu vyčistiť do hĺbky a navyše si nimi musíš pleť často poriadne vydrhnúť, aby make-up vôbec zišiel dole. Pleť by sa mala čistiť jemnými krúživými pohybmi, nie drhnutím. A nemôžeme zabudnúť ani na fakt, že z obrúskov vzniká len zbytočne veľa odpadu.

Po použití micelárnej vody si neumyješ tvár

Možno si o tom ešte nepočula, ale nestačí, keď použiješ micelárnu vodu. Tá ti pleť síce vyčistí, no mala by si si ešte opláchnuť tvár vodou. Ak by si to neurobila, zbytočne by ti na pleti ostávali zložky micelárnej vody, ktoré by ju mohli zaťažiť.

Umývaš sa príliš teplou vodou

Pri umývaní tváre je dôležitá aj teplota vody, ktorú použiješ. Najlepšie je používať vlažnú vodu. Ak by bola príliš teplá alebo nebodaj horúca, tvoju pleť by to mohlo zbytočne vysušiť a cítila by si jej napnutie. Po umytí ju len jemne osuš uterákom, vyhni sa akémukoľvek šúchaniu či drhnutiu.

Nepoužívaš krém s SPF

Používanie pleťového krému s SPF je veľmi dôležité, no aj napriek tomu to robí len málo žien. Nedávno sme ti priniesli celý článok o tom, prečo by si mala krém s SPF zaradiť do svojej beauty rutiny.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.