Instagram/verouture

V decembri, teda na konci roka, máme vo zvyku prehodnocovať svoj život. Balansuješ na hrane toho, čo si stihla a toho, čo sa ti nepodarilo. Sumarizuješ všetky veci, ktoré si zažila a máš v pláne dávať si predsavzatia, o ktorých aj tak vieš, že ich nedodržíš ani do polovice januára. 🙂 

Koniec roka je magický, pretože nám dáva nádej na to, že ten ďalší bude o niečo lepší. Máš vysoké očakávania a chceš, aby sa ti splnili veci, ktoré doteraz nie. Premýšľaš o tom, čo všetko ti prinesie a o tom, ako by si sa mala správať.

No predtým, než sa pustíš do sumarizovania roka 2021, by si mala pochopiť pár vecí. Keď im porozumieš a prijmeš ich, budeš šťastnejšia.

1. Neporovnávaj svoj život s ostatnými

Porovnávať ho môžeš jedine s tvojím starým životom. Nikto iný nezažil to isté, čo ty. Porovnávaním by si si len ublížila.

2. Život „nikdy nebude fér“

Čím skôr toto pochopíš, tým lepšie. Vždy sa nájde osoba, ktorá bude lepšia, krajšia, múdrejšia a šikovnejšia, než ty. Život nie je fér, no to ťa nemôže zastaviť na tvojej ceste byť najlepšou verziou samej seba.

3. Čas všetko vylieči

Pokiaľ zažívaš situáciu, ktorá je veľmi bolestivá, dopraj si čas. Čas naozaj pomaly vylieči všetky rany. Neskôr si uvedomíš, že každý deň vstávaš bez toho, aby si na to myslela, no predtým si si to nevedela predstaviť.

4. Najdôležitejšia je láska

Láska k rodičom, súrodencom, priateľská láska, láska k partnerovi, detská láska, no aj láska k sebe samej. Maj lásku v srdci a vyhráš každý boj, pretože tvoj život bude požehnaný.

5. Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Každá bitka, ktorú vyhráš – nezáleží na tom, či bola pozitívna alebo negatívna – ťa naozaj posilní. Pokiaľ nezomrieš, dokážeš sa z nej poučiť a kráčať ďalej.

6. Nestresuj sa nad budúcnosťou

Buď trpezlivá. Neboj sa, všetko čo ti prináleží naozaj dostaneš. O 10 rokov budeš sedieť v kuchyni, okolo teba budú pobehovať tvoje deti a manžel sa na teba bude usmievať. Doštuduješ, nájdeš si dobrú prácu a láska zvíťazí.

7. Odpúšťaj v každej situácii

Najťažší bod zo zoznamu, no mala by si pochopiť, že odpúšťanie oslobodzuje. Keď budeš voči ostatným pociťovať nenávisť a neodpustíš im chyby, nikdy sa neposunieš ďalej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife