Aby sa dal vzťah považovať za naozaj vážny, musí prejsť určitými hranicami, ktoré sa ho priamo dotýkajú. Máme na mysli prvú pusu, prvé spálňové aktivity, prvý výlet alebo prvé držanie sa za ruky na verejnosti. Niektoré míľniky však znamenajú omnoho viac.

Väčšina ľudí by povedala, že práve TIETO znamenajú viac, než zasnúbenie.

Spoločné bývanie

Jedna vec je chodiť s partnerom, no druhá vec je s ním bývať. Pri spoločnom bývaní je potrebné, aby si ľudia vo vzťahu dali dole ružové okuliare. Je to veľmi vážny krok, ktorý núti dvoch ľudí, aby mali všetko medzi sebou vyriešené a transparentné. Musia sa dohodnúť o tom, kto bude platiť, aké veci a za koľko, kto bude variť, kto upratovať a mnohé iné. Najlepšie riešenie je robiť všetko vo férovej rovnováhe, no niekedy to nie je možné.

Stretnutie s rodičmi

Základný krok, ktorým musí prejsť každý vážnejší vzťah. Rodičia sú pre oboch partnerov dôležitý aspekt života a na ich názore veľmi záleží. Niekedy môže ovplyvniť náladu vo vzťahu, preto je tento stupienok dosť rizikový a odvážny.

Kúpa domáceho zvieratka

Mať spoločné domáce zvieratko je veľký záväzok. Niektorí ľudia by povedali, že skoro taký, ako mať spoločné dieťa. Keď si partneri kúpia psa alebo iné zviera, musia sa o neho starať a je len na nich, aby ho vychovali správne. Tu o seba partneri zistia oveľa viac, ako sa zdá. Kto je ten zodpovedný, kto je „na hranie“ a kto zas na výchovu a disciplínu, ako si vedia striedať služby – napr. ranné venčenie/ večerné.

Prvý plač a ukázanie emócií

Dôležitý krok, bez ktorého sa žiaden vzťah neposunie do hĺbky a do vážnosti. Pokiaľ chcú mať partneri medzi sebou vybudovanú dôveru, musia sa vedieť otvoriť a ukázať všetky pocity, ktoré sú v nich. Tento míľnik je rovnako dôležitý, ako spoločné bývanie. Podstatné emócie sú plač, hnev, prvá hádka, niekoľko minútový smiech, radosť a slzy šťastia/dojatia.

Spoznanie sa s priateľmi

Priatelia sú ako naša druhá rodina, ktorú si však môžeme vybrať. Je viac než jasné, že keď jeden z partnerov predstaví svoju druhú polovičku priateľom, chce vzťah posunúť na vyššiu úroveň. Na názore priateľov taktiež záleží. Od toho, ako prijmú nového priateľa alebo priateľku kamaráta, sa odvíja pozývanie na spoločné akcie, trávenie spoločného času ako partia, grilovačky a podobne.

Keď ste si prvýkrát obaja istí slovom navždy

Možno vás to prvýkrát zaskočí – keď to jeden z vás povie, no tento znak preukazuje, že je medzi vami pravá láska. Pokiaľ sa slova „navždy“ nebojíte, vytvorili ste si harmonický a zdravý vzťah.

Spoločná fotka na sociálnej sieti

Mladí ľudia dnes žijú sociálnymi sieťami. Sú pre nich dôležité a skoro celý ich život sa odohráva práve tam. Spoločná fotka na internete je veľký krok, pretože ako sa hovorí, čo sa raz uverejní na sociálnych sieťach, zostane na sociálnych sieťach „navždy“.

Kúpa chatky/záhradky

Kúpenie si chatky alebo záhradky je podobný prípad, ako pri kúpe domáceho zvieratka. Vlastniť malú nehnuteľnosť je veľká zodpovednosť, záväzok, a keď to dvaja zamilovaní ľudia urobia, musia si dokonale veriť a byť si istí, že spolu zvládnu všetko. O chatu alebo o záhradu sa treba neustále strať, chodiť ju kontrolovať a tráviť tam leto.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.