Určite si už prečítala množstvo kníh. Možno patríš k tým vášnivým čitateľkám, ktoré dokonca jednu knihu prečítajú aj viackrát. Sú tu však aj také knihy, ktoré by si do svojej zbierky mala určite zaradiť a aspoň raz si ich prečítať, pretože si to naozaj zaslúžia.

Samozrejme, že existujú klasiky, ktoré sme mali ako povinné čítanie na základnej či strednej škole. V tom čase si ich nechcela ani vidieť, no ver tomu, že ak by si si ich prečítala teraz, našla by si v nich úplne iný zmysel. My sme dnes vybrali trochu ľahšie knihy, ktoré si budeš počas čítania naozaj užívať a po ich dočítaní budeš mať skvelý pocit.

Ak si niektoré z týchto diel nečítala, v najbližšej dobe by si to mala napraviť.

Malý princ (Antoine De Saint-Exupéry)

Klasika, ktorá v takomto zozname nesmie chýbať. Túto knihu si môžeš prečítať aj 10-krát, no vždy si z nej odnesieš niečo iné, pretože vždy sa nachádzaš v inej životnej fáze. A tie citáty ťa chytia za srdce vždy.

Alchymista (Paulo Coelho)

Santiago je pastier oviec, ktorý sa rozhodne opustiť Španielsko a vydať sa na cestu hľadania pokladu do Egypta. Verí, že nič v jeho živote sa nedeje náhodou a každý človek má svoje poslanie. Kniha je plná hlbokých myšlienok a každý si z nej odnesie niečo iné.

Prečo spíme (Matthew Walker)

Odborné knihy možno nemáš v obľube, no tejto by si mala dať šancu. Dozvieš sa, prečo je tak dôležité dopriať si kvalitný 8-hodinový spánok a aj to, čo všetko ti hrozí, ak to nebudeš dodržiavať.

Púštny kvet (Waris Dirieová)

Trochu staršia kniha, na ktorú sa už možno aj zabudlo. Waris rozpráva svoj životný príbeh, ako sa z dievčatka zo Somálska dostala na prehliadkové móla. Zamerala sa predovšetkým na tému detskej obriezky, ktorá je nielen v afrických krajinách úplne bežnou záležitosťou.

Mengeleho dievča (Veronika Homolová Tóthová)

Jedna z najlepšie napísaných kníh s tematikou koncentračných táborov. Viola prežila štyri koncentračné tábory a aj pokusy obávaného doktora Mengeleho. Aj napriek všetkého sa jej podarilo prežiť a rozhodla sa so svojím neľahkým osudom podeliť s ostatnými, aby si vedeli predstaviť, ako to v tej dobe vyzeralo.

Harry Potter (J. K. Rowlingová)

Filmy sú síce obľúbené a videli sme ich miliónkrát, no z čítania kníh o mladom čarodejníkovi si toho odnesieš oveľa viac. Určite si prečítaj celú zbierku. Je to príjemné oddychové čítanie, počas ktorého prídeš na iné myšlienky.

Zvieracia farma (George Orwell)

Zvieracia farma má politický nádych a satirickým spôsobom zobrazuje revolúciu, no aj napriek tomu v nej nájdeš množstvo vecí, ktoré sa dejú aj v súčasnosti. Sama o sebe hovorí aj hlavná myšlienka celej knihy: „všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.