Kto by nechcel prežiť svoj život ako z filmu? Zamilovať sa, mať šťastnú rodinu, úspešnú kariéru, … všetko to, o čom sníva a čo ho naplní k spokojnosti. Pre každého to síce znamená niečo iné, no tá cesta je pre všetkých rovnaká. Je dláždená pravidlami, ktorých by sme sa mali držať.

Môže sa totiž stať, že ak budeš robiť ich opak, aj do života si pritiahneš veci zo zlého konca. Môžeš o sebe tvrdiť, že nasledujúcimi 7 pravidlami naozaj žiješ? 

1. Nezaujímam sa o názory iných

Nikto nechodí v mojich topánkach, nikto teda nemôže svojimi rečami ovplyvňovať môj život. Oni nie sú ja, nevedia, čo je pre mňa najlepšie a nemôžu ma ani uraziť. Ignorácia neprajníkov je to najlepšie, čo môžem urobiť.

2. Robím iba to, čo ma robí šťastnou

Nerobím veci iba preto, že to iní očakávajú a ani preto, že to prináša radosť im, ak v tom nie som s nimi. Zameriavam sa na svoje ciele, sny a koníčky, ktoré tešia moju dušu.

3. Nezávidím, motivujem sa

Nezávidím tým, čo sú lepší ako ja. Beriem si z nich inšpiráciu a snažím sa posúvať vpred, aby som mohla byť na tom rovnako dobre. Závisť ma iba oberá o energiu.

4. Keď doprajem iným, bude dopriate aj mne

Teším sa z toho, keď sa mojim blízkym darí, držím im palce a doprajem splnenie ich snov. Verím, že to, čo dám, sa mi aj vráti. Tak, ako moja dobroprajnosť.

5. Poprosím aj poďakujem

Nezabúdam na zázračné slovíčka, ktoré sú prejavom slušnosti. Ak niečo chcem, viem poprosiť. Poďakujem, ak mám za čo. A nehanbím sa ospravedlniť, ak spravím chybu.

6. Doprajem si to, čo potrebujem

Život nie je iba o práci. Občas si potrebujem objednať dobré jedlo, kúpiť pekný rúž, dopriať relax vo wellnesse. Aj malé radosti ma tešia, som za ne vďačná a nezabúdam na ne. Keď sa viem potešiť sama, dokážem radosť rozdávať aj okoliu.

7. Starám sa o telo aj myseľ

Nezanedbávam svoje telo, ale ani psychiku. Robím všetko pre to, aby som si užívala svoje zdravie čo najdlhšie. Športujem, stravujem sa vyvážene, vzdelávam sa, … chcem byť svojou najlepšou verziou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.