Nájsť kľúč na úspešný a dlhotrvajúci vzťah sa podarí málokomu. Väčšinou trvá ľudom roky, než sa zladia a dokonale pochopia. Avšak, zaľúbené páry sú niečím akoby prepojené. Je to o týchto 7 intímnych zvykoch, vďaka ktorým si udržíš vo vzťahu tú správnu iskru.

Snaha, aby vzťah neupadol do stereotypu

Aby to medzi dvomi ľuďmi stále iskrilo, musia sa nepretržite snažiť o to, aby po sebe túžili. Vzťah nemôže upadnúť do stereotypu a hlavne, v posteli to nesmie byť nuda. Pokiaľ chceš, aby ste mali s priateľom hlboké spojenie, musíš sa o seba starať a občas nabudiť partnera vášnivým prekvapením.

Vzájomný rešpekt

Ide o rešpektovanie všetkého – názorov, priateľov, výberu filmu/seriálu, práce, trávenie voľného času… Rešpekt vo vzťahu nemôže chýbať, pretože bez neho by sa partner cítil nedocenený, bol by ako v zlatej klietke a stále by si myslel, že nie je dosť dobrý. Žiaden partner by sa nemal nechať ovplyvňovať tým druhým. Zmeniť sa človek dokáže iba z lásky, nie z donútenia.

Kompromisy

Bez kompromisov nevybuduje žiadny pár úspešný vzťah. Dohodnúť sa na spoločných veciach je alfou a omegou šťastného vzťahu. Pokiaľ ich v láske jeden partner odmieta, nikdy nebude s druhým partnerom prepojený na hlbokej úrovni.

Spoločné záľuby

Intimita sa dá budovať aj inak, než len posteľovými aktivitami. Veľmi dôležité sú aj iné aktivity – párový šport, cvičenie, turistika, spoločenské hry, varenie… Týmito činnosťami si dvaja ľudia budujú vzájomnú dôveru a prehlbujú svoje spojenie.

Otvorená a úprimná komunikácia

Partneri, ktorí chcú mať medzi sebou intímne puto, by sa nemali báť komunikovať o veciach, ktoré sú ťažké a smutné. Nie je umenie komunikovať s človekom vtedy, keď ide všetko podľa plánov. Je umenie rozprávať sa aj o veciach, ktoré sú bolestivé, pretože práve pri nich sa druhému človeku otvárame a púšťame si ho do duše.

Zachovanie si niektorých tajomstiev

Hoci by sa z partnerov stali po čase manželia, aj tak by nemali o sebe vedieť všetko. Čiastočná záhadnosť je potrebná, pretože vďaka nej sú ľudia k sebe ešte viac priťahovaní. Keď o sebe žena neprezradí úplne všetko, muž po nej bude túžiť a stále ju bude chcieť objavovať.

Neustále prekvapovanie

Tento zvyk súvisí s bodom vyššie. Ak chceš mať s partnerom vytvorené silné a intímne puto, snaž sa ho neustále prekvapovať. Či už odpoveďami, uvareným jedlom, oblečením, vedomosťami alebo len tak aj materiálnymi vecami. Pokiaľ partnera nebudeš prekvapovať a už bude vedieť, čo od teba môže čakať, prestane ho to s tebou baviť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.