Nový rok je tu, a s ním aj mnoho predsavzatí, ktoré si každoročne dávame. Každý z nás chce, aby nasledujúci rok bol vždy lepší, ako ten predošlý. S novým rokom máme pocit, že môže prísť naše nové ja, že si môžeme splniť všetko, po čom túžime, stačí vykročiť za svojím snom. Na tú správnu motiváciu ti prinášame 7 tipov na filmy, vďaka ktorým si uvedomíš, že už viac nemáš na čo čakať.

Joy

Ktokoľvek s veľkým snom a nevďačnou prácou sa môže inšpirovať príbehom Joy Manago, ktorá sa napriek prekážkam života slobodnej matky stala úspešnou podnikateľkou. Tvrdou prácou, riadiac sa svojimi pocitmi dosiahla úspech, no ako dobre vieme, úspech v biznise so sebou prináša opäť ďalšie prekážky.

View this post on Instagram

If you have wings, you can go anywhere. #JoyMovie

A post shared by Joy (@joythemovie) on

Skryté čísla

Neuveriteľný film o troch geniálnych afroameričankách, ktoré pracovali pre NASA, a vďaka ich výpočtom sa dostal John Glenn do vesmíru. Odcudzované za to, že sú ženy a inej rasy, aj tak dokázali všetkým, že nie sú o nič horšie, ako ich kolegovia. Ba dokonca, stali sa vzorom pre ďalšie generácie žien.

Divočina

Cheryl, ktorú v tomto filme hrá Reese Witherspoon, má v živote naozaj ťažké obdobie. Smrť matky, rozpadnutie manželstva a dokonca drogy jej vstúpili do života, a ona má pocit, že už viac nemá čo stratiť. V tom spraví to najspontánnejšie rozhodnutie svojho života, a vydá sa sama na najdivokejšiu a najdlhšiu turistickú trasu v Amerike. Dokáže nájsť znova samú seba po tom, čo si siahne na dno svojich síl?

View this post on Instagram

Happy 5th anniversary to Wild, director Jean Marc Valley's (Dallas Buyers Club) biographical adventure drama starring Reese Witherspoon and based on Cheryl Stayed's 2012 memoirs of her account as a recent divorceè whose life spiralled out of control following the death of her mother and decides to go on a journey of self discovery by hiking. While I preferred Dallas Buyers more, Valley still proved to be a competent director here and gives Witherspoon much deserved focus in what is probably her most challenging role yet. Who else has seen this? #wildmovie #jeanmarcvallee #dyronrises #dramafilms #adventuredrama #basedontrueevents #wildfromlosttofoundonthepacificcresttrail #reesewitherspoon #lauradern #gabyhoffman #thomassadoski #2014movies #2010smovies #foxsearchlightpictures

A post shared by It's pronounced "dye ren". (@dyron_rises) on

Šťastie na dosah

Fenomenálny Will Smith v hlavnej úlohe stvárňuje otca, ktorý je bez práce, a robí všetko pre to, aby uživil svojho syna po tom, čo ich jeho žena opustí. Keď dostane ponuku praxe, ktorá je však neplatená, musí so synom bojovať o prežitie a veriť, že na konci strastiplnej cesty ich naozaj čaká sľubná budúcnosť.

Jedz, modli sa a miluj

Julia Roberts v hlavnej úlohe ti ukáže, že život po rozchode jednoducho nekončí, a možno je to ten správny čas nájsť samú seba. Inšpiratívny film je pripomienkou toho, že dobrodružstvo, ktoré môžeš na svojej single ceste zažiť, je možno to najlepšie, čo ťa čaká. Ak sa nemôžeš vydať do sveta a zamilovať do pizze ako hlavná hrdinka, sleduj ju aspoň vo filme.

View this post on Instagram

Un poco más yo, PARTE 1: – Fan de #peliculasrepetidas . Especialmente de esta peli: Comer, rezar, amar🍕🙏💜. Imposible no reflexionar sobre la vida y las relaciones. . Acá mi top 3 de frases que van directo al ❤️: – "La única forma de sanar es confiando. Un corazón roto significa que has intentado algo." – “Tienes que aprender a elegir tus pensamientos tal como escoges la ropa cada día.” – “Nos conformamos con vivir infelices porque nos da miedo el cambio y que todo quede reducido a ruinas. Las ruinas son un regalo, son un camino a la transformación”. . Lo que más más me gusta de esta peli es que invita arriesgarse, a lanzarse a la aventura del no saber que va a pasar pero aún así VOY, de la incertidumbre y de apostar a la experiencia, a lo positivo, a conocerNOS. Me encanta! 🙌🏻 . . #comerrezaramar #eatpraylove #eatpraylovebook #eatpraylovequotes #eatpraylovemovie #juliaroberts #javierbardem #elizabethgilbert #escritora #attraversiamo #pelicularecomendada #parareflexionar #almagemela #biografia #peliculasromanticas #peliculasnetflix .

A post shared by elblogdeile 🍦💜 (@elblogdeile) on

Vykúpenie z väznice Shawshank

Tento film uzrel svetlo sveta už pred 25 rokmi, no dodnes patrí k tým najobľúbenejším a najlepšie hodnoteným filmom vôbec. Nepoukazuje len na ťažký a občas nespravodlivý život za mrežami, ale najmä je o vytrvalosti a nádeji na lepší život. Pretože každý z nás sa môže krok po kroku dostať k svojmu cieľu.

Nedotknuteľní

Film nakrútený podľa skutočnej udalosti poukazuje na nezvyčajné priateľstvo medzi dvoma mužmi, ktorí sú tak veľmi rozdielní, že to viac ani nejde. Napriek tomu si nájdu k sebe cestu a jeden od druhého sa učia novým veciam. Tento film ťa prinúti veriť v život, priateľstvo, aj dobro vo svete.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.