Jeden deň a Zrodila sa hviezda
Instagram/lafemmearchives/starisbornmovie

Ak by sme robili prieskum o tom, ktoré filmy ženy milujú najviac, zrejme by sa na vrchole rebríčka držali tie o láske. Pri ich sledovaní aspoň na chvíľu veríme, že skutočné city vždy zvíťazia, že spriaznené duše sa vždy stretnú a každý príbeh môže mať rozprávkový koniec. Teda, naozaj je to tak? V živote to totiž nie vždy takto funguje a občas končíme so zlomeným srdcom, pretože sa s nami osud kruto zahral.

Aby si si práve toto uvedomila, vybrali sme pre teba 7 najobľúbenejších filmov, ktoré však neskončili tak, ako sme po celý čas dúfali. Priprav si vreckovky, potečú slzy.

Pri výbere týchto filmov o láske ťa asi nebudeme napínať o tom, či skončia happyendom. Asi tušíš, že to tak väčšinou nebude. Teda, podľa toho, z akého uhla sa na dané príbehy pozeráš.

Me Before You

Pri obľúbenom filme Predtým, ako som ťa poznala by sme všetky chceli veriť v zázrak a čistú lásku bez predsudkov. No dá sa povedať, že Lou aj Will inak skončiť ani nemohli.

Ak si ho ešte náhodou nevidela, príbeh je o mladej a veselej Lou, ktorá začne opatrovať postihnutého Willa. Paradoxom je, že práve on jej ukáže, ako si treba život užívať, aj keď sa sám rozhodol ten svoj ukončiť.

A Star Is Born

Zrodila sa hviezda je film, ktorý obletel svet a stal sa obrovským hitom. Muzikant Jackson je úspešný a známy, no skrýva v sebe veľa trápenia. Jedného dňa spozná ženu, ktorá si získa jeho srdce, pričom ona sama spieva. A tak je jasné, že z nej chce urobiť hviezdu. Kým sa ona stáva slávnou, on pomaly ustupuje do úzadia, aby jej nepokazil život. Doplnené piesňami o láske, ktoré ti zovrú hrdlo.

The Fault In Our Stars

Čo môže byť horšie, ako mladá, prvá a skutočná láska, ktorá je už vopred odsúdená na zánik? Hazel má rakovinu a už roky je zmierená so smrťou. Augustus je rovnako chorý, no život berie s oveľa väčšou iróniou. Spoločný humor a skúsenosti ich spoja. Veľká láska má však v sebe otáznik, pretože títo dvaja nevedia, čo ich v nové ráno čaká. Ale každý deň si užijú naplno.

The Vow

Neboj sa, vo filme Manželský sľub nikto zo zaľúbencov nezomrie. Teda, skoro. Paige a Leo sú mladí novomanželia, ktorí si užívajú to, čo robia. Avšak, po nehode si Paige nespomína na to, že by sa vydala a v mysli sa vrátila o niekoľko rokov späť. Žiaľ, do času, kedy ešte Lea nepoznala. On sa jej bude snažiť vrátiť pamäť, aby sa do neho opäť zaľúbila. Koniec nebude taký, aký by si chcela, ale predsa len šťastný.

One Day

V každom filme držíme palce dvom ľuďom, ktorí sú očividne pre seba stvorení, no akosi sa k vzťahu nevedia dopracovať. Emma a Dexter sú toho príkladom – 20 rokov sa stretávajú, no vždy len na jeden deň v roku. Ich životy sa menia a diváci celý čas čakajú na to, kedy konečne prídu na to, že by mali byť spolu. No čo ak je neskoro niekedy naozaj neskoro?

500 Days of Summer

Zamilovaný muž a žena, ktorá to po čase prestane cítiť rovnako. Toto je príbeh, ktorý zo života pozná veľa z nás – nie každý vzťah totiž trvá večne. Na zlomené srdce sa tu pozrieš očami romantika Toma a Summer, ktorá v lásku veľmi neverí. Kým ona sa nedrží záväzkov, on chce vedieť, ako na tom so ženou, ktorá ho očarila, skutočne je. Ich spoločná cesta sa však končí a jemu neostáva nič iné, len spomínať na to, čo so Summer zažil.

Titanic

Klišé? No a čo. Tento zoznam by bez Titanicu nemohol existovať. A po rokoch sa fanúšikovia pýtajú, či sa predsa len nemohol zachrániť aj Jack. Nezáleží na tom, koľkokrát ho sleduješ, malá nádej v tvojom vnútri vždy prosí o to, aby sa ten koniec zrazu zmenil. Je to azda ten najsmutnejší príbeh o láske, ktorá nedostala poriadnu šancu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating