Niektorí majú radšej horory alebo akčné filmy, iní si radšej pozrú romantickú komédiu či dokument.

Nasledujúce filmy sú skôr z tej motivačnej a inšpiratívnej kategórie. Ak sa potrebuješ dobre naladiť či motivovať určite si pozri aspoň jeden z týchto filmov.

Príbeh Alvina Straighta ( The Straight Story)

Alvin Straight z Laurens zistí, že jeho brat Lyl s ktorým sa nevidel už niekoľko rokov, mal mŕtvicu. Po tejto správe sa Alvin rozhodne ísť za bratom do mesta vzdialeného 600 km a tak vymyslel plán, že za  ním pôjde na svojom záhradnom traktore. Na tejto veľmi dlhej a náročnej ceste mu pomôžu veľmi milí ľudia aby cestu mohol dokončiť a stretnúť sa so svojím bratom.

V zajatí rýchlosti ( The World´s Fastest Indian)

Film natočený podľa skutočnej udalosti.  Burt Munro, ktorého stvárnil Anthony Hopkins  bol muž, ktorý si celý život išiel za svojím snom – byť najrýchlejší. 40 rokov opravoval svoj motocykel, s ktorým spravil svetový rekord a dodnes ho nikto neprekonal. Kouč Carter (Coach Carter)

Kouč Carter ( Coach Carter)

Tento film rozpráva pravdivý príbeh basketbalového trénera Kena Cartera. Keď Carter zistil, že chclapci z jeho tímu majú zlé známky v škole zakázal im hrať pokiaľ si ich neopravia. Za tento čin ho mnohí ľudia odsudzovali ale aj uznávali.

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň
(Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day)

Alexandrov deň začína tým, že sa mu zamotá žuvačka do vlasov a priebeh jeho dňa je len horší a horší.  Aj keď jeho rodina s ním súcití, rozmýšľa, či sa zlé veci stávajú len jemu. Môžete sa tešiť na poriadnu porciu zábavy v hlavnej roli so Steve Carell.

Divoká karta (Wimbledon)

Lizzie je mladá hviezda amerického tenisu. Petrovi sa naopak príliš nedarilo. Je to samotár, športovec, ktorý dúfa, že si ešte raz zahrá na turnaji vo Wimbledone. Lizzie a Peter žijú v odlišných svetoch, ale za pár týždňov v priebehu turnaja sa zblížia a zamilujú. Krásne pocity pomáhajú neúspešnému tenistovi vysporiadať sa so životnou prehrou v turnaji.

Životná šanca (One Chance)

Toto je neuveriteľne dojemný príbeh o jednoduchom britskom chlapíkovi, ktorý už od detstva sníva o tom, že sa stane operným spevákom. Príbeh je o skúsenostiach so súťažou Británia má talent a o snoch. Nikdy neupustite od svojich snov a cieľov, nech to stojí, čo to stojí.

Zázračný lekár: Príbeh Bena Carsona
(Gifted Hands: The Ben Carson Story)

Ben Carson vyrastal ako polosirota. Nebol veľmi nadaným študentom, no mal veľký temperament. Napriek tomu, chlapcova matka vždy verila v jeho schopnosti a jemne ho tlačila do nových vecí a do postupného úspechu. Vďaka svojmu talentu a podpore rodiny sa Ben stal jedným z najvýznamnejších neurochirurgov v USA. Tento film vás naučí, že sa nikdy nemáte vzdávať, a že máte nasledovať svoje sny a túžby aj keď to môže byť ťažké.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.