instagram/meganleaproudfoot

Rozmýšľaš o tom, že by si sa zbalila, vzala so sebou najlepšiu kamošku a vyrazila niekam spoznávať svet? Ak nechceš absolvovať príliš dlhú cestu či máš obmedzený budget, potom sú európske mestá ideálnou voľbou. Ale ktoré si vybrať?

Každá destinácia je niečím typická a ponúka niečo iné. Taký Paríž by si si zrejme nechala v zálohe na romantiku s priateľom. My sme pre teba vybrali mestá, ktoré si však naplno užiješ práve s kamoškou či partiou priateľov. Ktoré by si rada videla ako prvé?

Amsterdam

Hlavné mesto Holandska je známe tým, že sa tam chodia baviť partie mladých ľudí. Mimo nočného života si tam užijete aj dni prechádzaním sa zaujímavými uličkami a mostami, ktoré sú plné umelcov.

Okrem coffee shopov sú povinnou jazdou aj múzeá, ktorých tu nájdeš nespočetné množstvo. A keď hovoríme jazdou, myslíme doslova. Nepožičať si tu bicykel by bol hriech.

Londýn

Aj v Londýne to žije a nuda tu rozhodne nehrozí. Buckinghamský palác, Notting Hill, London Eye či nástupište 9 a 3/4 na stanici King’s Cross. To je len malá ochutnávka z toho, čo nesmiete vynechať. Toto mesto má akúsi zvláštnu atmosféru, ktorá vás úplne pohltí.

Barcelona

Ak máš rada temperamentnejších ľudí a teplejšie počasie, potom by si so svojou bestie mohla zvážiť Španielsko. Barcelona totiž patrí k jedným z najobľúbenejších miest Európy.

V tomto energiou nabitom centre nesmiete vynechať baziliku Sagrada Familia, ktorá je tu hlavným lákadlom či prenádherný park Guëll. Výhodou je tu aj fakt, že aj keď ide o veľkomesto, more a pláž tu máte tiež.

Berlín

Čo tak oprášiť si svoju nemčinu priamo v Berlíne? Tu nájdete ozajstné spojenie moderného sveta s historickými pamiatkami. Dejiny si užijete v rôznych múzeách, výhľady zo známej televíznej veže a tiež jednu z najkrajších ZOO v Európe.

Ak vám bude chladno, odporúčame užiť si dovolenkový vibe v Tropical Island.

Lisabon

Hlavné mesto Portugalska je známe svojou atmosférou, pri ktorej sa budete cítiť ako v nejakej telenovele. Jedinečná kultúra, bohatá história i nočný život, na ktorý nikdy nezabudnete – to všetko vás tu čaká.

A čo pri potulkami Lisabonom nevynechať? Symbol mesta Belém, štvrť Alfama či hlavné námestie Praça do Comércio s víťazným oblúkom.

Kodaň

Ak plánujete výlet na kratší čas, do úvahy by ste mohli vziať aj hlavné mesto Dánska, Kodaň. Malá morská panna (socha) je jej symbolom a rovnako tak stojí za obdiv i zámok Amalienborg či Rosenberg, ktorý má okolo krásne záhrady.

No a čo je absolútne TOP na oddych a vychutnávanie atmosféry? Pohľad na farebné domčeky v prístave Nyhavn.

Miláno

Ak ste s kamoškou milovníčkami módy, potom by pre vás bolo ideálne talianske Miláno. Pri jeho návšteve by ste nemali vynechať katedrálu Duomo di Milano či Galériu Viktora Emanuela II., ktorá poteší vaše ženské duše.

Tak, ako si ľudia v Paríži chodia na vlastné oči pozrieť legendárny obraz Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, tu si prezerajú jeho druhý slávny výtvor. Posledná večera je vystavená v kostole Santa Maria delle Grazie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie