Mestá ideálne na predĺžený víkend v Európe
Instagram/barcelona.travelers/athenstravel

Chcela by si niekam vypadnúť, no dovolenku si momentálne nemôžeš dovoliť? Čo tak vycestovať aspoň na predĺžený víkend? V Európe máme množstvo miest, ktoré sú ako stvorené práve na dvoj či trojdňový výlet. Stihneš navštíviť všetko podstatné a nebude ťa to stáť ani veľa peňazí. Letenky do týchto destinácií zoženieš doslova za pár eur.

Aj keď je takýchto miest podstatne viac, vybrali sme pre teba 7 tých najkrajších, ktoré ti môžeme odporučiť a rozhodne stoja za zváženie. Nudiť sa v nich určite nebudeš. Okrem historických a kultúrnych pamiatok tu máš vždy množstvo dobrých reštaurácií a kaviarní, kde si môžeš trochu oddýchnuť a nechať sa unášať sledovaním diania okolo seba.

Paríž

Mesto všetkých zaľúbených musíme dať na prvé miesto. Eiffelova veža, Louvre, Notre Dame, Sacre Couer, Camps-Élysées, Moulin Rouge a mnoho ďalších. Pre mladých do 26 rokov je viacero múzeí či galérií zadarmo, čo sa naozaj oplatí. A čerstvý voňavý croissant je už iba príjemný bonus.

Londýn

Buckinghamský palác, Big Ben, Tower Bridge, London Eye, nádherné parky, Múzeum voskových figurín, Nástupište 9 a trištvrte z Harryho Pottera a aj filmové štúdiá. Máme pokračovať ďalej?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie