Pexels/JESHOOTS.com

Hovoríš si, že do Vianoc ešte ostáva kopec času, no v posledných mesiacoch ten čas uteká akosi rýchlejšie a ani sa nenazdáme a budeme zdobiť vianočný stromček. 

Väčšina Slovákov si necháva nákup vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Býva to sprevádzané neuveriteľným stresom, zhonom a sťažovaním sa. Ak sa chceš aspoň jeden rok tomuto šialenstvu vyhnúť, odporúčame začať rozmýšľať nad kúpou vianočných darčekov už teraz. Uvidíš, že tesne pred sviatkami sa nám poďakuješ. 🙂

Môžeš zistiť, komu čo chýba

Už teraz môžeš nenápadne od svojich najbližších vyzvedať, čo im chýba alebo čo by ich pod stromčekom potešilo. Nevadí, ak to nebude potom úplné prekvapenie. Praktické darčeky, ktoré sú potrebné, dokážu niekedy potešiť ešte viac ako nejaká zbytočnosť, ktorú kupujeme len preto, že už sme nič lepšie nevymysleli.

Naplánuješ si rozpočet

Keď budeš vedieť čo približne chceš kúpiť, budeš si vedieť stanoviť aj nejaký rozpočet. Už sa ti viac nestane, že to prešvihneš a pred Vianocami zistíš, že ti neostalo viac peňazí na nákup všetkých darčekov.

zdroj: Pexels/freestocks

Budeš mať väčší výber

Obchody sú ešte plné, takže teraz máš toho na výber pomerne veľa a môžeme povedať, že aj ceny sú lepšie. O chvíľu tu máme dokonca výpredaje Black Friday, kedy môžeš nakúpiť množstvo darčekov za lepšie ceny. A to sa naozaj oplatí.

Vymyslíš niečo originálne

Ak chceš prekvapiť svojich najbližších, teraz máš dostatok času vymyslieť niečo originálne, prípadne niečo, čo by určite od teba nečakali. Je to určite lepšie, ako na poslednú chvíľu kupovať ponožky, kozmetické kazety a iné klišé darčeky.

Vyhneš sa návalom v obchodoch

Ešte si nevieme predstaviť, ako budú vyzerať predvianočné nákupy kvôli koronavírusu, ale aspoň sa teraz môžeš vyhnúť davom, kde hrozí vyššie riziko nákazy. Nakúp si pomaly darčeky a potom môžeš len z diaľky sledovať všetkých, ktorí sa budú naháňať a predbiehať v dlhých radoch.

Stihne ti to prísť včas

Väčšina ľudí si tento rok možno zvolí nakupovanie darčekov cez internet. V tomto prípade si tiež nenechávaj všetko na poslednú chvíľu, pretože kuriérske spoločnosti budú tak vyťažené, že ti tvoj darček možno ani nestihne prísť. Ak ho ale kúpiš v predstihu, nemusíš sa ničoho obávať. A aspoň ušetríš aj chudákov kuriérov, ktorí počas decembra zažijú najťažšie dni roka.

Nebudeš v strese

Čerešničkou na torte je to, že nebudeš v zbytočnom strese, či všetko stihneš a či vôbec dostaneš v obchodoch všetko, čo by si chcela. Budeš si môcť užívať vianočnú atmosféru a venovať sa upratovaniu, zdobeniu a pečeniu. Neznie to lepšie ako behanie po obchodoch?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife