Láska niekedy nestačí. A to hlavne vtedy, keď je jedinou, kvôli ktorej sa ešte snažíme vzťahu držať. Avšak žena dokážeš strpieť veľa, ale len do tej doby, kým si nepovie dosť. Potom sa so zlomeným srdcom postaví a odíde. A tu je 7 dôvodov, ktoré ju prinútia urobiť toto rozhodnutie.

1. Cíti sa osamelo

Je rozdiel byť sama a cítiť sa osamelo. Osamelo sa dokážeme cítiť aj v húfe ľudí, či v prítomnosti človeka, ktorý by nás mal robiť šťastnými. Žena je od prírody starostlivá, zaujíma sa o toho druhého, chce mu pomôcť, ak sú však jej činy bez odozvy, začína mať pocit, že je tu sama. Osamelá. A radšej bude single ako toto.

2. Nie je oceňovaná

Žena, rovnako ako aj každý muž, potrebuje cítiť, že si ju niekto váži. Že ju rešpektuje a miluje, preto aká je. Ak začne mať pocit, že ju jej partner berie ako samozrejmosť, dlho to nevydrží. Má svoju hrdosť a základné ľudské potreby, ktoré musia byť splnené na to, aby bola vo vzťahu spokojná.

3. Prechádza obrovskou životnou zmenou

Keď si prechádzame veľkou životnou zmenou, väčšinou si začíname isté veci uvedomovať. Snažíme sa na náš život nahliadnuť trošku objektívnejšie, a pozrieť sa na náš vzťah ako celok. A práve vtedy si uvedomujeme, že veci už dávno nie sú také, ako by mali byť, len my sme si časom na ne zvykli. Povieme si, že nikdy nie je neskoro, a vzťah radšej ukončíme.

4. Vzťah je absolútne predvídateľný

Ak sa nachádzaš v dlhodobom vzťahu, často sa stane, že muž (ale aj žena) spohodlnie natoľko, že celý vzťah upadne do akejsi rutiny. A rutina, je zabijakom vzťahu. Žena potrebuje cítiť vzrušenie, potrebuje zažívať nové dobrodružstvá, a pokiaľ to nebude prežívať s človekom, ktorého miluje, tak to bude prežívať sama.

5. Jej partner nie je fyzicky alebo emocionálne prítomný

Žena toho dokáže tolerovať naozaj veľa. No ak ide o prítomnosť a neprítomnosť jej partnera vo vzťahu, všetko sa prehodnocuje dvakrát. Nehovorím teraz o vzťahoch na diaľku, v ktorých si partneri určujú špecifické podmienky. Hovorím o tom, keď si muž zvolí radšej prítomnosť kamarátov, a to opakovanie, namiesto toho, aby strávil nejaký kvalitný čas so svojou partnerkou.

6. Chýba intimita vo vzťahu

Intimita znamená omnoho viac, ako je mechanický sex. Žena sa potrebuje cítiť vo vzťahu žiadaná. Potrebuje vedieť, že jej partner s ňou túži zdieľať naozaj všetko. Chce objatia, nežné bozky aj držanie za ruku. Ani po rokoch vzťahu, by toto z neho vyprchať nemalo.

7. Cíti, že ju jej muž neľúbi

Môže ho milovať akokoľvek chce, no ak začne mať pocit, že jej láska nie je opätovaná, bude sa veľmi trápiť. A ak má aspoň trošku lásky aj k sebe samej, tak od takého muža odíde. Uvedomuje si, že nechce strácať čas vo vzťahu, kde láska vyprchala a preto bude radšej sama, no šťastná.

Zdroj? thepowerofsilence.co

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.