Unsplash/Valerie Elash

O svoje vlasy by sme sa mali pravidelne a poriadne starať. Ak ťa čaká dovolenka, určite si prečítaj náš predošlý článok o tom, ako sa tam postarať o vlasy, aby nevyzerali ako vysušená slama. Chyby ale nerobíme len na dovolenkách, ale aj v každodennom živote.

Spísali sme pre teba 8 najčastejších chýb, ktorých sa pravidelne dopúšťame a kvôli tomu naše vlasy nie sú zdravé a ani len nevyzerajú pekne. Je najvyšší čas s nimi skoncovať.

Používaš lacné a nekvalitné produkty

V žiadnom prípade netvrdíme, že drahé prípravky musia byť automaticky kvalitnejšie. No nemala by si používať ani tie najlacnejšie, ktoré sú navyše univerzálne a vhodné pre všetky typy vlasov. Každý typ vlasov si zaslúži prípravky určené špeciálne pre ich potreby.

Takéto produkty sú navyše plné silikónov a parabénov, ktoré tvoje vlasy zbytočne zaťažujú a môžu spôsobovať mastenie alebo vznik lupín. Je dôležité sledovať aj zloženie výrobkov.

Nepoužívaš kondicionéry a masky

Nestačí používať len šampón. Ten síce vlasy umyje, ale málokedy ich dokáže poriadne vyživiť. Vlasy sú potom suché a môžu sa ľahšie lámať. Používaj pravidelne kondicionér a raz za čas k tomu pridaj aj masku na vlasy. Takto svojej korune krásy dodáš hydratáciu a už na prvý pohľad budú vyzerať oveľa krajšie.

Umývaš si vlasy príliš často

Určite si už počula, že čím častejšie si vlasy umývaš, tým viac sa ti budú mastiť. Dostávaš sa tak do kolobehu, z ktorého je ťažké vyjsť von. Vlasy by si si mala umývať ideálne dva až trikrát do týždňa. V prípade núdze radšej z času na čas môžeš použiť suchý šampón, no ani s tým to netreba preháňať.

Používaš moc horúcou vodou

Horúca voda je síce príjemná, no zbytočne môže vysušiť nielen tvoju pokožku, ale aj vlasy. Mala by si používať vlažnú vodu a na konci si vlasy opláchni aj trochu studenšou, dodáš im tak viac lesku.

Upravuješ si mokré vlasy

Dokonalý scenár by bol, ak by si si vlasy po umytí nechala voľne vyschnúť. Bez česania, bez šúchania uterákom, bez dávania do gumičky. Mokré vlasy sú slabšie a náchylnejšie na zlomenie. Aj keď máš nutkanie prečesať si ich hneď po umytí, radšej počkaj, kým budú suché.

zdroj: Unsplash/Juli Kosolapova

Nechodíš pravidelne ku kaderníčke

Ak chceš mať pekné vlasy, mala by si navštevovať aj kaderníčku. Pravidelne si nechaj podstrihnúť končeky, aby ti mohli rásť krásne dlhé vlasy. Dôležité je tiež byť verná jednej kaderníčke, ktorá ma tvoju dôveru a nestriedať pri každej návšteve nejakú inú. Každá z nich má iný štýl práce a mohlo by sa ti to vypomstiť. Ak chodíš pravidelne k jednej, tvoje vlasy už pozná a vie najlepšie, čo potrebujú.

Farbíš si vlasy sama doma

S vidinou ušetrenia peňazí si často farbíme vlasy doma. Bežne dostupné farby na vlasy ale niekedy nemusia byť také kvalitné ako tie v kaderníctve. A hlavne nie všetky ženy vedia, ako na to. Ak chceš predísť katastrofe na svojej hlave, radšej sa zver do rúk odborníkov.

Príliš experimentuješ s vlasmi

Z čiernej chceš prejsť hneď na blond, kučery chceš skrotiť brazílskym keratínom a chceš skúšať nové strihy. Tvojim vlasom neprospieva ani príliš veľké experimentovanie. Časté farbenie, a hlavne sťahovanie farby, môže tvoje vlasy spáliť a zničiť. Nechaj si poradiť a nebuď tak tvrdohlavá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty