Instagram/marilynmonroe, Instagram/my_foster_family

Nie každý má šťastie na milujúcu a kompletnú rodinu. Vedela si o tom, že aj niektoré známe osobnosti vyrastali v pestúnskej rodine alebo náhradnej starostlivosti? Portály Capstone Foster Care a Time Out Fostering zverejnili ich zoznam. Z niektorých mien budeš možno prekvapená. 

Čo myslíš, je lepšie vyrastať vo vlastnej nefungujúcej rodine, v ktorej sú rôzne problémy alebo radšej s pestúnskymi rodičmi, ktorí dajú dieťaťu všetko, čo potrebuje? Samozrejme, že záleží od okolností, no my sa prikláňame asi skôr k druhej možnosti.

Aj tieto známe osobnosti sú dôkazom toho, že úspech môžeš dosiahnuť aj napriek tomu, že tvoje detstvo nebolo úplne šťastné a vyrástla si u niekoho iného.

Eddie Murphy

Herec Eddie Murphy nemal ľahké detstvo. Keď mal 3 roky, rodičia sa rozviedli a o 5 rokov neskôr jeho otec umrel. Matka mala finančné a zdravotné problémy, ktoré viedli k jej dlhodobej hospitalizácii. Eddie spolu s bratom boli poslaní do náhradného domova, kde vyrastali síce len rok, no toto obdobie bolo pre herca veľmi dôležité.

Herec tvrdí, že práve pobyt v pestúnskej rodine mu pomohol rozvíjať jeho zmysel pre humor, ktorý je v jeho kariére veľmi dôležitý. Naučil sa v každej situácii nájsť niečo, na čom sa môže zasmiať.

Steve Jobs

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple sa narodil nezosobášeným rodičom. Jeho otec bol sýrsky moslimský imigrant, kvôli čomu si nemohol vziať Stevovu matku. Krátko po jeho narodení bol adoptovaný Paulom a Clarou Jobsovcami, s ktorými mal dobrý vzťah a označoval ich ako svojich rodičov.

Marilyn Monroe

Úspešná herečka a speváčka Marilyn Monroe sa narodila matke samoživiteľke, ktorá bola neskôr vyhlásená za právne nespôsobilú. Marilyn putovala na dva roky do detského domova a neskôr žila štyri roky s rodinným známym. Svojho otca nikdy nepoznala aj napriek tomu, že po tom veľmi túžila.

John Lennon

Jeden zo zakladajúcich členov kapely Beatles sa narodil mladým rodičom. Po jeho narodení a rozvode sa otec neobjavil dlhých 18 mesiacov. Jeho matka Julia si našla nových nápadníkov, až sa napokon vzdala rodičovských práv na Johna. Adoptovali si ho jeho strýko s tetou, s ktorými vyrastal.

Coco Chanel

Coco Chanel, vlastným menom Gabrielle Bonheur, prišla o svoju mamu, keď mala 12 rokov. Spolu s jej sestrou boli poslané do detského domova, ktoré prevádzkovala Kongregácia najsvätejšieho srdca Panny Márie. Starali sa predovšetkým o chudobné a odmietané deti. Keď sa Coco Chanel stala módnou ikonou, podarilo sa jej uniknúť smútku zo svojho detstva a posunúť sa vpred za krajšou budúcnosťou.

Cher

Speváčka Cher sa narodila matke, ktorá sa rozviedla s jej otcom ešte počas tehotenstva. Detstvo prežila v chudobe, a keď mala dva roky, jej matka ochorela. Na istý čas musela ísť do pestúnskej starostlivosti, no po vyliečení sa vrátila naspäť. Vychovávala ju ale skôr stará mama.

Seal

Spevák Seal sa narodil brazílskemu otcovi a nigérijskej matke. Hneď po pôrode bol umiestnený do pestúnskej starostlivosti, v ktorej strávil 4 roky. Potom bol vrátený biologickým rodičom aj napriek tomu, že jeho otec bol veľmi prísny a často ho fyzicky týral.

Zdroj: Capstone Foster Care a Time Out Fostering

Viac z kategórieLife