Život s rodičmi bola jedna báseň oproti životu o samote. Žiadne starosti o chladničku a jedlo v nej, žehlenie a upratovanie sa stále rozložilo medzi všetkých členov rodiny. Až po odsťahovaní sa do vlastného, keď sa stávaš dospelým človekom, zistíš, že veci sa samé nenakúpia. Že jedlo sa samé nenavarí a byt sa len tak odrazu sám neuprace.

Aj napriek tomu, že život doma bol niekedy boj o slobodu a pohodu, na druhej strane je žiť s rodičmi v jednej domácnosti, kde sa nestaráš o financie a nákupy základných životných potrieb, prechádzka ružovou záhradou.

Ten chtíč, konečne sa odsťahovať, robiť si čo chceš, prísť domov kedy chceš, mať bordel aký chceš, je pre každého pubertiaka sen. Sen o slobode. Aj keď si možno doma pomáhala s domácimi prácami, snažila sa občas niečo navariť alebo nakúpiť, tieto veci si vždy brala ako samozrejmosť. Až potom, keď začneš žiť sama, vo svojom, zistíš, že tieto veci sa proste samé nekúpia a ty pochopíš, čo je to žiť dospelácky život.

Toaleťák

Nekonečné zásoby toaletného papiera doma sa zrazu zdajú ako najväčšie šťastie, ktoré môžeš mať. Je úplne jedno, že si si ho kúpila minulý týždeň, zásoby sa minú a ty potom môžeš čakať len na zázrak.

Čistiace prostriedky

Či už na prach alebo kyseliny do záchoda, sú to dôležité aspekty k čistému bytu, ktoré musíš kupovať častejšie ako si si sama myslela.

Handričky na upratovanie

Čistý byt je dôležitý, hlavne, keď má prísť návšteva alebo rodičia na kontrolu. Keď si už možno myslela na čistiace prostriedky, ako ich použiješ, keď handričky nemáš? Mama mala stále doma plnú zásobu utierok na nábytok, ktoré boli presne určené na jednotlivé veci. Tebe teda ostáva použiť staré tričko alebo si jednoducho nabudúce v obchode spomenúť aj na túto potrebu.

Riad

V novom byte, kde si sa práve nasťahovala, určite nie je panvica na palacinky, toastovač a možno ani malé poldecáky, vínové poháre a iné potrebné riady, ktoré potrebuješ ku každodennému životu. Plastové to vždy nezachránia a špinavé riady občas treba aj umyť.

Hubka na riad

Áno aj toto je jedna z vecí, na ktorú si ako príživník doma nemusel myslieť, pretože vždy sa nachádzala doma mamina tajná zásoba. Ak sa minula, vždy bola pripravená dokúpiť ešte v čase, keď tá práve používaná bola ako tak funkčná.

Jedlo

Ak si nenakúpiš a nenavaríš, proste neješ. Chladnička, sladkosti a základné potraviny ako múka, cestoviny, zemiaky, ryža a dokonca aj mäso sa míňajú a ich zásoby treba neustále dokupovať.

Tabletky

Bolí ťa hlava, brucho alebo len jednoducho potrebuješ vitamíny? Mamina lekáreň sa bohužiaľ neotvára a v tvojom byte žiadnu potrebnú lekárničku, ktorá by ťa obslúžila, nemáš. Zásoby. Na tie práve rodičia vždy mali špeciálny šuflík, ktorý zachránil aj tie najhoršie prípady.

Posteľné prádlo

Jedno nestačí. Roztrhana plachta, špinavé posteľné prádlo a ty potrebuješ rýchlo prezliecť posteľ, pretože čakáme návštevu? To, ktoré si vyzliekla sa práve perie, čo oblečieš na nové periny?

Keď všetko to, čo si doma mala zadarmo a čo kupovali rodičia, zadovážiš, zistíš, že žiť sám bez pomoci a starosti rodičov, je veľmi drahé, náročné či už časovo, ale aj fyzicky a psychicky. Byť sama v byte, má svoje výhody, ale aj mnoho nevýhod. Preto si užívaj kým, môžeš žiť pod rodičovskou strechou a mysli na všetky detaily, ktoré ťa čakajú, ak sa budeš sťahovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.