Určite si to už zažila. Máš nový vzťah a spolu s ním pocit, že si konečne stretla toho pravého. Všetko razom do seba zapadlo, na očká padli ružové okuliare a realita je zrazu omnoho krajšia ako kedykoľvek predtým. Snažíš sa s ním stráviť každú jednu voľnú chvíľu, a ak by aj náhodou nie, tak na neho nonstop myslíš. Poprípade o ňom neustále rozprávaš a tvoji priatelia toho už majú určite plné zuby.

Tento efekt je pomerne častý na začiatku každého vzťahu, ale poznáš hranicu, ktorá určuje, kedy je to už naozaj „cez“? My ti prinášame 6 červených vlajok, ktoré signalizujú, že tvoj vzťah sa uberá nezdravým smerom.

 

Celý tvoj svet sa točí okolo partnera

„Keď sa myslenie na tvojho priateľa stáva obmedzujúcim pre vykonávanie iných činností, je na čase  zatiahnuť ručnú brzdu a dať si trošku prestávku“, povedala Diana Dorell – dating coach, pre EliteDaily. Vzťah by mal tvoj život obohacovať a nie ho celý pohltiť. Vtedy vieš, že to už preháňaš, pokiaľ si ochotná obetovať rodinu a priateľov len preto aby si si vybavila telefonát so svojim najdrahším.

Summer vibes. @mood_passion via 📸 @lucykatejackson

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Vzťah sa stal všetkým, o čom sa dokážeš rozprávať

Len si všimni, o čom v poslednej dobe komunikuješ, keď sa s niekým stretneš. Pokiaľ je hlavnou témou programu vždy len tvoj nový vzťah a priateľ, niečo nie je v poriadku. Je rozdiel oznámiť im, že si zamilovaná a neustále točiť o niekom, koho v skutočnosti poriadne ani nepoznajú.

 

Tvoja nálada záleží od tej jeho

Nemáš pocit, že tvoj nálada záleží od toho ako sa v danom momente cíti on? Neprenajala si svoje city niekomu inému? Nesnaž sa to zakryť za empatiu, pretože medzi ňou a závislosťou je veľký rozdiel. Namiesto toho, aby si mala aj ty strašný deň práve vtedy keď ho má on, sa pokús pozdvihnúť mu náladu, alebo aspoň nepokaziť si tú svoju.

Moments like this. @mood_passion via 📸 @alex_chuvakhin

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Tvoje emócie sú ako na kolotoči

Expertka na vzťahy Susan Winter  hovorí, že: „ Posadnutosť sa vyznačuje veľkým výkyvom nálad. V jednej chvíli sa cítiš na vrchole a v ďalšej si úplne na dne, pretože nevieš, či ťa tvoja láska stále miluje. Jedným z jednoznačných znamení posadnutosti je fakt, že tvoj partner nadobudol výsostné postavenie v tvojom živote, čím si odhodila svoje racionálne myslenie a stala sa otrokom jeho rozmarov.

Coachella #mood ⚡️ @mood_passion via 📸 @negin_mirsalehi tag your love.

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Všetky tvoje zdroje idú do vzťahu

Je fajn starať sa o to aby váš vzťah fungoval a mohli ste spoločne rásť a zažívať nové veci. Problém nastáva, keď všetky tvoj usporené financie idú len a len do neho. Zabúdaš na seba a svoje potreby, a to len preto, aby si uspokojila svojho partnera.

 

Prestala si robiť veci, ktoré si kedysi milovala

Môže ti to pripadať ako veľmi jemné znamenie, avšak je naopak asi najdôležitejšie. Keď si bola sama, naučila si sa robiť veci, ktoré ťa uspokojovali a vyvolávali v tebe dobrú náladu. Teraz to však už zvláda tvoj partner, a preto máš pocit, že môžeš na všetko ostatné zanevrieť. Týmto spôsobom si vytváraš akurát tak ešte väčšiu závislosť a úplne sa stráca tvoja individualita.

Šťastný a úspešný vzťah je založený na kompromisoch. Vstupujú doň dvaja samostatní a úplní ľudia. Nesnaž sa zo seba urobiť len polovičku, ktorú musí niekto iný doplniť. Zachovaj si svoju tvár, svoje názory a záujmy a uvidíš, že dôvod, pre ktorý sa do teba zamiloval, len tak nezmizne. Veď prečo sa meniť, keď si ho zaujala presne taká, aká si?

Zdroj: elitedaily.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.