Niektorí ľudia sú takzvane „splachujúci“. Spláchnu totiž všetko, čo sa im stane alebo im niekto povie. Iní si zas takmer všetko berú osobne a k srdcu. Opätovne si premietajú, čo sa im stalo, kto im čo povedal alebo urobil, po prípade, akých chýb sa dopustili. A možno to ani tak nie je ich chyba, len sa narodili v znamení, ktoré ťažšie zabúda na minulosť. Zaujíma ťa, ktoré znamenia sa týmto vyznačujú?

Vodnár

Vodnár je veľmi komplikované znamenie. Snaží sa nikdy nedať najavo svoje city a problémy hádže niekde do svojho podvedomia namiesto toho, aby ich riešil. Neustále hľadí vpred a jediné, čo rieši je budúcnosť. Možno sa navonok zdá, že ho nikdy nič netrápi, vo svojom vnútri bojuje s minulosťou, ktorá mu nedá spávať a opätovne sa mu vynárajú spomienky na veci, ktorí ešte nespracoval.

Panna

Panna je človek, ktorý neskutočne dbá na všetky detaily. Ba čo viac, každú situáciu dopodrobna analyzuje. Problém je v tom, že si prehráva všetko, čo sa v daný deň odohralo a snaží sa prísť na to, čo urobila zle, po prípade, čo by mohla urobiť inak. Týmto štýlom sa však dostáva do neustále stresu. Panna by mala zvoľniť vo svojich nárokoch na okolie a samú seba.

Býk

Neustále sa obhliadaš za minulosťou a za tým, aké chyby si v nej napáchala. Uvedomuješ si, že človek sa zo svojich chýb učí, no teba sprevádzajú na každom kroku. Preto si často neistá a bojíš sa, aby sa niečo podobné nezopakovalo. Musíš sa naučiť, že to, čo sa stalo v minulosti tam má aj ostať a nesmie to ovplyvňovať tvoj súčasný život.

Ryby

Ryby sa často ocitajú v situácii, kedy sa cítia ako obeť. Rôzne veci, ktoré im niekto povedal, krivdy, ktoré sa im stali a iné situácie, kedy sa začali ľutovať, ich mátajú dodnes. Cítia sa ukrivdene a nevedia odpustiť. Skús sa odosobniť od toho, čo sa ti stalo a jednoducho to všetko nechaj tak. Posuň sa ďalej.

Škorpión

Tajomný škorpión, ktorému nikdy nevieš, čo sa práve odohráva v hlave. A môžeš byť rada. Často totiž v sebe nesie hnev voči ľuďom, ktorí mu ublížili alebo ho nejak sklamali. Nevie odpustiť zradu a nedokáže len tak zabudnúť na minulosť. To ho však neustále ťaží a bráni mu odviazať sa a naplno užívať si život.

Váhy

Často si v hlave prehrávaš všetko, čo sa ti stalo. To v tebe vyvoláva pocity viny a sebaľútosti. Ani si neuvedomuješ, ako sebadeštruktívne tieto pocity pôsobia. Snaž sa preto odpútať od minulosti a sústrediť na to, čo bude. Popasuj sa s hnevom, ktorý v sebe potláčaš a snaž sa ho nejak spracovať.

 

Zdroj: awarenessact.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.