Žena posilňuje ruky vo fitku
Pexels/Andrea Piacquadio

S blížiacim sa letom sa čoraz viac zamýšľame nad tým, akú postavu ukážeme v plavkách. V našich predošlých článkoch sme ti poradili, ako sa začať viac hýbať aj bez cvičenia a tiež sme sa pozreli na to, prečo sa ti nedarí schudnúť z brucha. Teraz sa zameriame ale na opačný problém. Ako zistíš, že to preháňaš s cvičením a koleduješ si akurát tak o zranenie?

Možno si sa do cvičenia a chudnutia pohrúžila tak veľmi, že si ani neuvedomuješ, že by si mala trochu spomaliť. Ak tráviš vo fitku každý deň aj niekoľko hodín a jediné, na čo myslíš, je cvičenie, asi to nie je najsprávnejšie. Je možné, že to preženieš tak veľmi, že si spôsobíš nepríjemné problémy.

Chceš vedieť, či sa ťa prehnané cvičenie týka tiež? Týchto 6 znakov by ti malo otvoriť oči.

Veľké bolesti po tréningu

So svalovkou sa stretol asi každý človek, ktorý sa rozhodol cvičiť. Tá by mala približne do troch či štyroch dní ustúpiť. Ak cvičíš príliš veľa a často, tvoje svaly sa nemajú kedy zregenerovať a ty môžeš mať nielen počas cvičenia, ale hlavne po ňom veľké bolesti, ktoré nebudú chcieť utíchnuť. Určite sama tušíš, že by to tak nemalo byť.

Bolesti môžu byť dokonca také silné, že ti budú brániť v každodenných činnostiach a taktiež pri bežnom pohybe. Určite potrebuješ nachvíľu vypnúť a poriadne si oddýchnuť.

Nedostatok energie

Po cvičení by sa ti do tela mal vyplaviť adrenalín a serotonín, vďaka ktorým sa budeš cítiť veľmi dobre a budeš plná energie. V prípade, že to s cvičením preháňaš, sa už takéto pocity nedostavia, skôr naopak. Si veľmi vyčerpaná, nevládzeš a obmedzuje ťa to v tvojich ďalších výkonoch a činnostiach.

Muž a dve ženy sa pripravujú na beh
zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Unavíš sa už po pár minútach vo fitku a zvyšný čas sa musíš doslova nútiť a premáhať, aby si to vydržala. Práve pri takejto nízkej sústredenosti si môžeš spôsobiť aj nepríjemné zranenia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness