Instagram/lysraynephotography

Žiarlivosť vo vzťahu sa dá tolerovať. Partner musí pochopiť, že ho máš rada, bojíš sa o neho a nechceš, aby vyviedol niečo „zlé“. No žiarlivosť v bežnom živote nie je normálna.

Tieto znaky ti odhalia, že patríš medzi ženy, ktoré žiarlia pri každej príležitosti. Mala by si s tým niečo robiť, pretože ťa potom ľudia nebudú mať radi.

Neznášaš, keď nie si v rodine stredobodom pozornosti

Trpíš, keď je v záujme pozornosti niekto iný a nie ty. Nerozumieš prečo, pretože podľa teba by si si práve TY zaslúžila najviac pozornosti. Často sa stáva, že tento bod je charakteristický pre jedináčikov alebo najmladších členov rodiny. Žiarlia, keď sa dostáva viac pozornosti iným.

Keď robí niekto niečo zaujímavé, ani ty nesmieš chýbať

Musíš byť všade. Je pre teba neprípustné, aby si niekde chýbala. Hlavne na mieste, kde sa deje niečo zaujímavé. Asi by si „neprežila“, keby ti niekto z tvojich kamarátov hovoril, čo skvelé zažili ako partia, no ty si tam vtedy nebola. Pukla by si od závisti.

Vždy musíš o všetkom vedieť a neexistuje, aby ti priatelia niečo zatajili

Obdobný prípad bodu 2. Túžiš po tom, aby si bola vždy informovaná. Nezáleží na tom, či sú to súkromné alebo intímne záležitosti. Si nastavená tak, že ti nesmie nič ujsť. Ak by sa to stalo, nevedela by si sa zmestiť do kože. Žiarlila by si na priateľov, že oni niečo vedia a ty nie.

Chváliš sa svojimi úspechmi všade, aj keď sú to len drobnosti

Neznesieš, ak je niekto lepší, než ty. Preto sa dokážeš chváliť aj úplnými drobnosťami, ktoré nie sú podstatné a väčšinou nič neznamenajú (alebo sú považované za samozrejmosť). Keď sa však chváli niekto iný, nesmieš zaostávať.

Niekedy hovoríš veci, ktoré nie sú pravdivé, len preto, aby si ostatných „porazila“

Hovoríš „Ja ti závidím, no v dobrom.“, ale vôbec to tak neberieš. Snažíš sa preto vždy veci prikrášľovať, aby si stavala ľudí do rovnakej pozície – nech závidia oni tebe. Ani to tak nemusí byť, no vďaka tomu máš lepší pocit na duši.

Neznášaš, keď má niekto dobrú náladu a nepovie ti prečo

Ako sa hovorí, niektorí ľudia budú ostatným závidieť aj pekné počasie na pohrebe. V tomto si veľmi podobná, pretože neznesieš vedomie, že sa má niekto skvele bez toho, aby ti povedal prečo. Dvakrát viac závidíš tomu, kto má dobrú náladu len tak – proste vstane a je šťastný. Vtedy ťa ide na mieste poraziť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife