Vieme, že život nikdy nebol úplne jednoduchý a práve preto, by sme si ho nemali sťažovať. Práve naopak. Mali by sme sa snažiť robiť si ho krajším a uľahčovať si ho. A tak ti prinášam 12 vecí, ktorým by si sa mala vyhýbať a tak si pomôcť k zjednodušeniu bežného života.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou
  1. Prestaň riešiť minulosť! Všetci dobre vieme, že svoje skutky môžeš odčiniť, ale len v prítomnosti. Minulosť už nikdy viac nepríde. Všetko, čo sa stalo a taktiež všetky slová, ktoré si vypustila von už nikdy nevrátiš. Tak načo sa zahadzovať s niečím, čo sa jednoducho stalo a viac už to nebudeš môcť zmeniť?
  2. Nesťažuj sa kade chodíš. Každý máme svoje problémy a tiež ich nevešiame na nos každému, kto sa nás spýta „Ako sa máš?“. A taktiež si s tým môžeš uškodiť, dokonca tromi spôsobmi. Za prvé – ak to hovoríš každému bez ohľadu na to, akí sú, zrejme na to doplatíš. Za druhé – ak si nedáš pozor, čo presne hovoríš. A za tretie – ak sa neprestajne sťažuješ ľudia prestanú vyhľadávať tvoju spoločnosť.

    zdroj: pexels.com

  3. Nesúper s ľuďmi naokolo. Za každú cenu chceš byť najlepšia, najúspešnejšia a chceš aby ťa každý videl v “top“ svetle, ale drahá ty nemáš žiadnych súperov, okrem seba samej. Skús sa skôr snažiť byť lepšou osobou, ako si bola včera, predvčerom alebo kedykoľvek.
  4. Nájdi aj tretiu možnosť. Vždy vidíš iba veľmi dobré alebo úplne zlé, jednoznačné áno alebo nie, totálne dno alebo najvyšší vrchol. Vďaka tomuto pohľadu na svet sa nikdy neuvoľníš lebo pre teba existuje len čierna alebo biela. Skús sa naučiť vnímať to, že cesty nie sú len dve!
  5. Skonči so skrývaním sa pred pravdou. Nesnaž sa jej vyhýbať. Nekŕm sa klamstvami. Poznám oveľa lepší spôsob. Prestaň sa jej báť a začni ju prijímať. Aj so všetkými následkami, pretože klamstvo je mnohokrát horšie ako realita aj pokiaľ sa počúva lepšie. Síce ju nechceš počuť, no ona tu bude a raz ťa dobehne.

    zdroj: pexels.com

  6. Neporovnávaj sa s ľuďmi! Má lepšie auto ako ty? Nerieš. Veď ani netušíš ako sa k nemu dostal, zatiaľ čo ty si si ho odmakala v práci. Má stovky priateľov na rozdiel od teba? Kvantita nezaručuje kvalitu, takže zlatko ona nemá priateľov, ale len ľudí, ktorí sa jej vtierajú aby boli v “lepšej“ spoločnosti.  Neporovnávaj sa s nikým a nikdy. Nikto nie je taký, ako ty a ani nebude. Váž si to čo máš ty a aká si. Neponižuj sa kvôli druhým.

Skús sa zamyslieť, čo z toho robíš a či naozaj nie je lepšie sa toho zbaviť. Maj sa rada, si predsa výnimočná žena a nesmieš sa ničiť takýmito chybami.