Photo by Analise Benevides on Unsplash.com

Viem, že ma ľúbiš a rovnako ľúbim ja teba. No niekedy potrebuješ vedieť tieto veci, pretože úzkosť je niečo, čo zažívam dennodenne. Avšak nie som v tom sama, pociťujú ju viacerí ľudia. Preto ti prinášam článok o veciach, ktoré by si mal/a vedieť, ak miluješ niekoho podobného.

Niekedy potrebujem byť sama a nie je to tvoja chyba

Chcem s tebou tráviť každý deň a každú chvíľu. No prídu momenty, kedy poviem nie. Kedy potrebujem chvíľu pre seba osamote. „Dobiť baterky“ a načerpať veľa sily. V hlave mám neskutočne veľa myšlienok a občas si ich musím dať dokopy.

zdroj: Photo by Analise Benevides on Unsplash.com

Úzkosť nie je len v mojej hlave a nie ľahké ju prekonať

Nie je to také ľahké ako sa zdá. Neprejde to hneď, ako povieš „je to len v tvojej hlave, mysli radšej na niečo pekné“. Nejde to. Nedá sa to. Úzkosť je choroba a niekedy na jej vyliečenie potrebujem psychologičku a terapie.

Nepomôže mi, keď mi povieš, že sa mám upokojiť

Keď ti poviem, že pociťujem úzkosť, len počúvaj. Počúvaj ma čo hovorím a buď pri mne. Nehovor mi, že mám byť pokojná a viac sa uvoľniť. Potrebujem pri sebe oporu v milovanom partnerovi, nie slovách.

Musím sa starať o svoju dušu a telo viac, než iní ľudia

Potrebujem viac času v kúpeľni, viac času s dobrou knihou alebo viac minút meditovania. Starostlivosť o seba je jednou z najdôležitejších vecí, čo mi pomáha cítiť sa lepšie.

Nemôžeš chcieť vyriešiť moje problémy za mňa

Tvoja láska je mocná, cítim ju a viem, že ma ľúbiš. No aj keby si chcel tento problém s úzkosťou vyriešiť, nemôžeš. Častokrát je to len o mne.

Potrebujem od teba podporu a silný vzťah, ktorý sa nerozpadne

Vzťah, kde nie je vybudovaná stabilita, opora a dôvera, sa nemôže hlbšie prepojiť. Potrebujem teba, aby si ma ľúbil, uzemnil ma a aby som sa s tebou cítila bezpečne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating