Láska je niekedy slepá. Dokáže nás zaslepiť natoľko, že nevnímame to, čo sa v našom vzťahu v skutočnosti deje. Kvôli tomu neraz tolerujeme a odpúšťame aj veci, ktoré v zdravom vzťahu rozhodne nemajú čo robiť.

Muži bývajú prefíkanejší, než by si možno čakala a tvoju lásku a ochotu využívajú na to, aby sa im tieto veci „prepiekli“ a aby si mohli robiť čo sa im zachce. S tým by si však mala skoncovať. Týchto 6 vecí im prestaň tolerovať, inak začneš byť vo vzťahu nešťastná.

Lenivosť

S týmto sa stretáva väčšina žien asi najčastejšie. Chlapi si z nás urobia svoje žienky domáce a druhé mamy, ktoré sa o nich postarajú. Väčšina domácich prác je tak na našich pleciach a oni maximálne vyhodia smeti, keď ich o to asi trikrát požiadaš.

Budeme to opakovať naozaj dovtedy, kým to nepochopíš – vo vzťahu by si nemala len dávať, ale aj dostávať. Prečo iné páry bežne fungujú s rozdelenými povinnosťami a navzájom si pomáhajú, no vy nie? Niekde asi bude chyba. V prvom rade v tvojom priateľovi, že je lenivý a nedokáže zdvihnúť zadok z gauča, ale aj v tebe, že mu to toleruješ a odpúšťaš.

Nesplní to, čo sľúbi

Niekedy môže ísť o úplné maličkosti, napríklad že nepôjde do obchodu a nekúpi to, o čo si ho poprosila. Dobre, takéto niečo vieme prežiť. Tieto sľuby sa však môžu nabaľovať, až kým nesplní niečo, čo ťa naozaj ovplyvní. Dajme tomu, že ťa zabudne vyzdvihnúť a ty nestihneš dôležitý pohovor.

Niekedy nejde ani o tie sľuby samotné, ale o ten pocit sklamania, ktorý potom prežívaš. Ak sa na neho nemôžeš spoľahnúť teraz, ako sa budeš môcť o 5 či 10 rokov, keď budete mať rodinu?

Nezáujem o teba

Nepamätá si, kedy máš narodeniny alebo kedy je vaše výročie? Nikdy ťa z ničoho nič neprekvapí nejakou malou pozornosťou alebo darčekom? Neurobí pre teba nič nezištné, len aby ti urobil radosť? Aj toto sa považuje za istú formu nezáujmu.

Okrem toho mu je ukradnuté, kde, s kým a ako tráviš svoj voľný čas, ak náhodou nie si s ním. Keď ste spolu doma, viac ho zaujíma mobil v rukách, než by sa mal porozprávať s tebou. Určite vieš, kam tým smerujeme a že niečo takéto nie je v poriadku.

Nulová podpora

Čaká ťa ťažká skúška v škole alebo máš toho v práci veľa? Namiesto toho, aby ťa podporil a povzbudil, že to zvládneš, neurobí nič. Ani sa neopýta, ako sa cítiš a či si pripravená. S nulovým záujmom ide často ruka v ruke aj nulová podpora.

Nevie, resp. nechce vedieť, po čom túžiš a aké sú tvoje sny a plány do budúcnosti. Niekedy ťa svojím správaním dokonca ešte ťahá dole a brzdí ťa v tvojom rozvoji. Naozaj chceš ostať zaseknutá na jednom mieste len preto, že mu nevieš povedať nie?

Prehnaná kontrola a žiarlivosť

Kontrolovanie je kapitola sama o sebe. Ak ideš von, neustále ti píše alebo volá, lezie ti do mobilu a zaujíma ho každý človek, ktorý ti lajkne fotku. Žiarli na všetkých, s ktorými sa stretávaš a s ktorými si v kontakte, pretože sa vtedy nevenuješ jemu a nemôžeš sa o neho starať.

Dávaj si pozor, pretože takáto prehnaná žiarlivosť môže vyústiť aj do psychického teroru a neskôr aj do fyzického násilia. To však do vzťahu rozhodne nepatrí a akonáhle by sa niečo také udialo, uteč od neho preč!

Klamstvo a nevera

Začne to malými klamstvami, ktoré spočiatku možno prehliadaš, no časom sa začne do svojich výmyslov tak zamotávať, že sám nevie, aká je pravda. Klamstvo býva pomerne často predzvesťou nevery. Tolerovanie nevery do vzťahu veľmi nepatrí. Samozrejme, v niektorých prípadoch sa odpustiť dá, ale keď sa k nej pridruží klamanie a všetky vyššie spomenuté veci, určite by si s takýmto vzťahom mala skoncovať.

Urobí to dobre predovšetkým tebe, aj keď to na začiatku bude možno bolieť. Časom si však uvedomíš, že život s takýmto mužom by ťa nemohol posunúť vpred. Určite nájdeš niekoho lepšieho, komu tieto veci tolerovať nebudeš musieť, pretože ich robiť nebude.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.