Láska ťa môže postretnúť na každom rohu, ale to nemusí znamenať, že si na ňu aj pripravená. Počas života by mala absolvovať určité veci a situácie, ktoré ťa posilnia a lepšie prichystajú na to, čo ťa ešte čaká.

Niektoré veci sa lepšie robia vtedy, keď si sama a nemusíš sa nikomu prispôsobovať. Ak stihneš urobiť týchto 6 vecí skôr, ako stretneš toho pravého, môžeš si byť istá, že to bude medzi vami lepšie a navyše aj ty budeš šťastnejšia a spokojnejšia.

Byť určitý čas single

Vo vzťahu môžeš byť skutočne spokojná až vtedy, ak to dokážeš aj sama. Preto je dobré byť isté obdobie single a s pocitom, že ti to takto vyhovuje. Vtedy môžeš spoznať lepšie samu seba a utriediť si svoje priority. Taktiež sa poučíš z nevydarených predošlých vzťahov a naučíš sa, čo od partnera môžeš očakávať a chcieť.

Bývať isté obdobie sama

Nemusíš mať svoj vlastný byt, počíta sa aj prenájom alebo školský internát. Dôležité je, že keď bývaš sama, získaš väčšiu zodpovednosť, pretože vieš, že len ty si tá, ktorá musí dané činnosti v domácnosti urobiť. Naučíš sa variť  a starať o všetko a tieto povinnosti si môžete s partnerom následne rozdeliť.

Ak by ťa však celý život obskakovali len rodičia a nevedela by si robiť nič, frajer by určite nebol nadšený z toho, ak by si doma sedela s vyloženými nohami, no okolo by bol bordel.

Vybudovať svoje sebavedomie

Len vtedy, keď budeš mať rada samu seba, ťa môže milovať aj niekto iný. V opačnom prípade sa stále budeš strachovať toho, že ťa opustí alebo že to z jeho strany nie je úprimné, lebo inde môže nájsť niekoho lepšieho a krajšieho.

Buď si vedomá svojich kvalít a hodnoty. Oveľa jednoduchšie potom nájdeš niekoho, kto ťa bude rešpektovať.

Cestovať sama

Veľa ľudí sa cestovaniu osamote vyhýba, no pritom ide o veľmi poučný a zaujímavý zážitok. Spoznáš nových ľudí a naučí ťa to aj spontánnosti a väčšej slobody. Nebudeš na nikoho odkázaná a zistíš, že aj sama môžeš prežívať tie najkrajšie okamihy v živote.

Vedieť, čo od života chceš

Toto je veľmi dôležité a naozaj by si to mala pochopiť ešte skôr, ako s niekým začneš chodiť. Ak by si si toho nebola vedomá, ľahko by si mohla skĺznuť do toxického vzťahu, v ktorom by ťa partner mohol využívať a robiť si s tebou čo chce.

Mať vlastné financie

Určite nechceš byť považovaná za žiadnu zlatokopku, ktorá ide do vzťahu len preto, aby ju partner vydržiaval a dával jej peniaze. Mala by si mať určitú finančnú nezávislosť a vlastný príjem. Nemusíš zarábať tisícky, ale mala by si mať toľko, aby si si nemusela od nikoho pýtať. Budeš mať aspoň väčší pocit istoty.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.