Pexels/Darina Belonogova

Posledné dva roky neboli jednoduché asi pre nikoho z nás. Pandémia, iný život, než na aký sme boli zvyknuté, možná strata zamestnania, neustále zdražovanie a do toho ešte aj vojna u našich susedov. Niet divu, že pribúda čoraz viac ľudí s depresiami alebo úzkostnými poruchami. Do tohto štádia si sa možno ešte nedostala, no čo ak si emočne vyčerpaná a je toho na teba priveľa?

Týchto 6 varovných znakov ti odhalí pravdu. Nezatváraj pred ňou oči a naozaj to začni riešiť, inak to môže vyústiť do väčších problémov, napríklad aj tých vyššie zmienených.

Si stále unavená

Ráno sa zobudíš a si unavená. Nedokážeš si oddýchnuť a ani nepamätáš, kedy naposledy si bola naozaj fresh. Kvôli neustálemu zívaniu sa nevieš poriadne sústrediť. No problém je, že keď si aj ľahneš, že by si si chcela zdriemnuť, zaspať nedokážeš. Ráno ti nepomáha ani káva alebo energeťák.

Máš problémy so spánkom

Problémy máš aj večer alebo v noci. Trvá ti dlhý čas, kým zaspíš. Ak sa ti to vôbec podarí. Máš za sebou aj prebdené noci, kedy si len pozerala do stropu a nechápala, čo sa s tebou deje. Ak aj zaspíš, v noci sa často budíš alebo ťa trápia nepríjemné sny a nočné mory.

Plačeš aj bez dôvodu

Si veľmi precitlivená a rozplačeš sa aj pri pohľade na reklamu. Alebo ani nepotrebuješ nič vidieť, slzy ti stekajú po lícach aj pri bežných situáciách a povinnostiach. Nedokážeš to dokonca ani ovládať, emócie si s tebou robia čo chcú.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife