Každý vzťah je iný. Niektoré sú pevné ako skala, iné sú odsúdené na zánik ešte predtým než sa to poriadne rozbehne. No ako poznáš do ktorej skupiny patrí ten tvoj ? Prinášam ti 6 bodov, ktoré ti možno pomôžu.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou
  1. Prehnaná žiarlivosť – pokiaľ jeden z vás potrebuje vedieť o každom kroku toho druhého, skôr či neskôr to začne niekomu vadiť. Ak vyvolávaš žiarlivostné scény  aj po tom, čo mu na messengeri pípne správička od spolužiačky, asi tu niečo nehraje. Na pevný a dlhodobý vzťah je potrebná dôvera, a tá žiaľ nejde dokopy so žiarlivosťou.
  2. Závislosť na tom druhom – je pekné, že na začiatku chcete spolu tráviť všetok voľný čas. No po čase to začne byť otravné. Pokiaľ si nevieš bez svojho partnera predstaviť ani jeden deň, stráca sa vo vás samostatnosť a jedinečnosť. Postupne si nebudete mať čo povedať, a prítomnosť toho druhého začnete brať ako samozrejmosť. Čo je tá najkratšia cesta k tomu, že to jedného z vás omrzí.

    wallperswide.com

  3. Ľahkovážnosť – opak predchádzajúcich dvoch bodov. Ak už od začiatku vieš, že ti na ňom až tak „strašne moc“ nezáleží, a radšej si volíš iný program ako byť s ním, v resp. ho máš len na vyplnenie voľného času (rozumej nudy) tak to radšej rovno skonči. Do vzťahu by si mala ísť z presvedčenia, že s daným človekom chceš zdieľať jednotlivé okamihy zo svojho života, a chceš ho doň zahŕňať.
  4. Postranné úmysly doplň si sem čo chceš, ale ak je tvojou motiváciou pre vzťah s ním hocičo iné ako láska a vzájomná príťažlivosť, tak je dosť možné, že váš vzťah bude mať krátke trvanie. To, žeby ti v istý čas prišla vhod jeho pozornosť a snaha pomôcť so skúškou z matiky, ešte nemusí znamenať , že si ho musíš zobrať za muža. Jednoducho povedané, ak svojho chlapa pre niečo len využívaš, maj svedomie a nerob to. Načo sa zbytočne zahrávať s citmi iného človeka?

    freepik.com

  5. Sex – ak je to tá jediná vec, ktorá ťa s ním baví, ver, že sa časom ukážu situácie, kedy budeš od neho potrebovať viac ako len fyzické uspokojenie. Ak si nevieš predstaviť, žeby si ho zobrala medzi svojich priateľov, a mimo postele si vlastne nemáte čo povedať, koniec vášho vzťahu bude v dohľadnej budúcnosti. Na druhej strane, ak si spolu rozumiete ale sex s ním si nevieš predstaviť, alebo vieš, že vám to v tomto smere naozaj neklape, môže to byť rovnako vážny problém, ako ten predchádzajúci.
  6. Zlyháva komunikácia – keď už teraz veľmi dobre vieš, že niektoré témy s ním rozoberať naozaj nemôžeš, v respektíve ani nechceš, pretože si si istá žeby tomu neporozumel, tak ťa musím sklamať, ale vzťah v ktorom chýba otvorená komunikácia nikam nevedie. Je dôležité uvedomiť si, že mať oporu v tom druhom, a môcť mu povedať čo máš na srdci bez toho aby ťa súdil je základným prvkom vzťahu. Telepatia sa stále nevymyslela, a a preto ti odporúčam vybrať si chlapa, s ktorým sa vieš normálne o všetkom porozprávať.