Nemali by ste nechať, aby vám bolo ublížené.

Aj keď chcete byť vo vzťahu, aj keď si chcete svojho partnera udržať za každú cenu, niekedy je jednoducho lepšie odísť. Ukončiť všetko ešte predtým, než sa z toho môže stať katastrofa. Vieme, každý vzťah bolí a každý je komplikovaný, ale byť v zlom vzťahu, nechať sebou manipulovať a nehybne čakať na ďalšiu ranu osudu tiež nie je správne. Toto sú typické znaky správania pre ľudí, ktorí vám skôr či neskôr ublížia. Ak ich vykazuje aj váš partner, pravdepodobne by ste sa mali nad vzťahom zamyslieť.

Zblížili ste sa až príliš rýchlo

Áno, pre vzťah je potrebná absolútna dôvera oboch partnerov. A na to, aby sa táto dôvera mohla vypestovať, musíte si byť s partnerom blízki. Musíte medzi sebou zdieľať sny, túžby, fóbie, ale aj niektoré tajomstvá. Dajte si však pozor, aby ste prvé a posledné o sebe neodhalili až príliš skoro, keď je váš vzťah ešte len v plienkach. Niektoré veci si jednoducho musíte nechať pre seba.

Jeho slová sa nezhodujú s jeho činmi

Takýto ľudia väčšinou kážu vodu, kým si sami nalievajú štedrý pohár vína. Slová sú jedna vec, ale činy druhá. Môže sa veľmi ľahko stať, že z vášho vzťahu sa stane hra, v ktorej vy budete hrať iba obyčajnú bábku. Aj keď slová vášho partnera môžu byť krásne, milé a sladké – jednoducho také, aké chcete počuť, uistite sa, že aj jeho činy sa s nimi zhodujú.

unsplash.com

Máte pred ním strach

Bojíte sa čokoľvek povedať alebo urobiť, pretože by ho to mohlo poriadne rozzúriť a vy už teraz viete, že všetku zlosť by si vylial na vás. Všetky svoje činy prispôsobujete tomu, aby vyhovovali vášmu partnerovi, nie vám. A viete čo? To nie je správne. Mať strach vo vzťahu nie je správne.

Aj vaše telo na to reaguje

Naše telo je niekedy múdrejšie, než naša myseľ. Môžeme si nahovárať, koľko chceme, že to, čo cítime, nie je strach, ale naše zovreté päste, zvesené plecia, sklonená hlava alebo stiahnutý žalúdok hovoria o niečom inom. Kým našu myseľ dokážeme presvedčiť, reč nášho tela nám vždy odkryje pravdu.

unsplash.com

Na záhrade skrýva mŕtve telá

Teda, nie doslova. Ale jeho bývalá priateľka bola vraj šialená. A tá predtým vraj psychicky labilná. Jeho bývalý šéf bol zase idiot. A bývalí kolegovia úplne neschopní. Vždy vám bude opakovať celý jeho dramatický príbeh plný hlupákov, s ktorými sa musel popasovať. A pozor, jednu z hlavných úloh v ňom hraje jeho mama. Dajte si pozor a nedajte si zničiť svoju budúcnosť len pre jeho minulosť. Nestaňte sa ďalšou hlupaňou do jeho zbierky.

Jeho správanie je nepredvídateľné

Povedali by ste, že po čase sa bude ukazovať akýsi vzorec, podľa ktorého dokážete určiť, ako asi na danú situáciu zareaguje. Že budete vedieť aké sú jeho reakcie v rôznych situáciách. Ale takíto ľudia sú nepredvídateľní. Nikdy neviete, ako zareagujú. Nikdy neviete, čo od nich môžete čakať. Nikdy neviete, akú masku si práve nasadia.

zdroj: yourtango

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.