Boli sme tam snáď každá. Zaláskovaná až po uši do muža, ktorý o niečo také vôbec nestál. Niekedy je pre nás skutočne bolestivé milovať ho, no o to ťažšie naňho zabudnúť. Ako sa teda posunúť ďalej a vymotať sa z kolotoča zaláskovanosti? Máme pre teba 6 tipov, ako na to. 

Priznaj, že nie je dokonalý

Akonáhle si priznáš, že má aj svoje nedostatky ako každý iný, hneď ti spadnú z nosa tvoje ružové okuliare, ktoré ho videli, ako dokonalého chlapa na celý život. Potom sa spýtaj samej seba: „Aká je pravdepodobnosť, že sa doňho zaľúbiš?“

Zníž interakciu

Znížiť fyzický, ale aj sociálny kontakt je kľúčom k úspechu. Vieme, že to môže byť náročné, ak ste spolužiaci alebo kolegovia v práci, ale kde je vôľa, tam je spôsob. Nerozprávaj sa s ním pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Najčastejšie sa však odporúča zablokovať všetky cesty, ktoré vás dvoch vedú k sebe.

zdroj: www.unsplash.com

Navštív rodinu a priateľov

Nedovoľ, aby ťa tvoje negatívne emócie pohltili, naopak ich daj von. Navštív svojich najbližších a vyrozprávaj sa. Možno práve to ti pomôže k uvedomeniu si, že ti skutočne za to nestojí. Vedz, že je v poriadku vyjsť s pocitmi na povrch.

Sebareflexia

Keď si pripravená začať odznovu a zabezpečiť, aby sa ti takáto skúsenosť už nikdy nestala, vytvor si zápisník, kam budeš zaznamenávať svoje pocity a zážitky. Spýtaj sa samej seba ako rozpoznať, kedy je toxický muž nablízku a prečo nie ste jeden pre druhého stvorený.

zdroj: www.pexels.com

Uzavri sa, ak môžeš

Doktorka Mariana Bockorová hovorí, že uzavretie môže ľuďom pomôcť zrekonštruovať ich život zdravým a produktívnym spôsobom. Buď však pripravená, že od okolia nebudeš veľmi chválená. Avšak treba začať od seba, to znamená, že ak budeš sama so sebou vyrovnaná, môžeš sa posunúť ďalej.

Nájdi si nové hobby

Zamestnať svoju myseľ je v tomto období to najlepšie, čo môžeš urobiť. Či už si nájdeš novú prácu, začneš cvičiť, alebo sa zdokonalíš v nejakej oblasti je už na tebe. Pôsobí to ako prevencia, aby tvoja myseľ nebola v zármutku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.