pexels.com

Väčšina ľudí dnešnej doby je k svoju telefónu pripútaná neustále. Náš mobil sa pre nás stal multifunkčným prostriedkom. Používame ho takmer vždy a všade a práve vďaka nemu sme neustále v kontakte s kým len chceme. Môžeme si odfotografovať všetko, čo sa nám páči a ihneď to zavesiť na internet, čakajúc na reakcie ostatných. Pomaly, ale isto sa stávame závislými – od neustáleho pripojenia na internet, od neustálej komunikácie a uznania od ostatných. Nebolo by na škodu naučiť sa občas odložiť telefón niekam do vrecka, či do kabelky a pozrieť sa na život, ktorý sa odohráva mimo obrazovky. Tu je 6 tipov, ktoré ti s tým pomôžu.

1. Odpoj sa na deň

I keď 7. marec je medzinárodný deň bez telefónov, tak je iba na tebe, aby si si zvolila svoj deň, ktorý budeš offline. Rozhodni sa pre jeden deň v týždni, po prípade raz za mesiac. Každopádne, deň bez telefónu môžeš využiť na spojenie sa s ľuďmi naživo.

2. Uprav si nastavenia

Je jednoduchšie nemať telefón v neustále v rukách, pokiaľ ti nepípa. Uprav si nastavenia tak, že vypneš upozornenia na Fb, či Instagrame. Práve tieto aplikácie nám totižto „žerú“ najviac čas. V noci si nastav režim „spánok“ a keď si v škole vypni si zvonenia a vibrácie.

@majawyh #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

3. Stráv čas kvalitne

A hlavne bez telefónu. Ideš cvičiť? Nechaj si mobil v šatni, nepotrebuješ ho so sebou. Ideš sa okúpať? Radšej si naplň vaňu penou a zapni dobrú hudbu, ako by si mala surfovať po internete. Vyhraď si aktivity, pri ktorých necháš svoj telefón na polici a užívaj si ich naplno.

4. Naštuduj si etiketu

Pokiaľ si niekde v spoločnosti, je absolútne nevhodné držať telefón v ruke a neustále doň ťukať. Venuj sa ľuďom, s ktorými tráviš čas.

5. Daj si pauzu od sociálnych médií

Je leto. Výhovorka, že Facebook potrebuješ, aby si zostala v kontakte so spolužiakmi je márna. Skús si vymazať alebo dočasne odstaviť aplikácie aspoň počas letných mesiacov. Nemusíš na dovolenke zachytiť každý drink či jedlo, ktoré ochutnáš a zavesiť ho na príbeh. Úprimne, skoro nikoho to nezaujíma.

@sevastiana_k #summervibes #dream

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

6. Odlož telefón, keď ideš spať

Viem, že veľa ľudí zaspáva tak, že prechádza sociálne siete a pozerá, čo je nové. Určite to nepomáha tomu, aby si pokojne zaspala. Radšej zvoľ dobrú knihu. Telefón by si nemala mať tak blízko pri hlave ani keď spíš. Ak ho používaš zároveň ako budík, radím ti aby si ho dala na druhú stranu izby. Tak budeš nútená ráno vstať a neodkladať ho.

 

Zdroj: fitday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife