Photo by Charles Deloye on Unsplash.com

Stáva sa nám, že keď nás láska zlomí, zanevrieme na ňu. Povieme si, že láska je nespravodlivá a škaredá. Zabúdame však, že láska nie zlá. To si ľudia občas komplikujú veci. Vymýšľajú si, dohadujú sa, neveria a podobne.

Stalo sa to aj tebe? Že sa s tebou rozišiel priateľ a ty si si povedala, že už nikoho nechceš? Tu nájdeš tipy, ako znovu veriť v lásku.

  1. Dívaj sa okolo seba – láska je všade, aj keď si to neuvedomuješ. Vtedy, keď ti rodičia pripravia obed. Vtedy, keď sa dvaja ľudia držia vonku za ruky. A aj vtedy, keď ti kamoška požičia svoje obľúbené veci.
  2. Dôveruj – nauč sa dôverovať, no nebuď naivná. Dôveruj, že nie každý muž ti bude chcieť zlomiť srdce. Nájde sa ten, ktorý ťa bude chcieť ľúbiť.
  3. Nemaj žiadne očakávania – ak máš očakávania príliš vysoké, sklameš sa. Priprav sa na to, že nie od každého môžeš čakať niečo extra. Musíš sa naučiť, že niekedy nemusíš dostať to, čo práve chceš.
    zdroj: Photo by Marco Testi on Unsplash.com
  4. Neporovnávaj niekoho nového – keď si po rozchode nájdeš niekoho nového, porovnávaš ho s tým „starým“. Zisťuješ, či má niečo spoločné s tvojim bývalým alebo robia podobné veci. Budeš však oveľa šťastnejšia, keď to robiť nebudeš.
  5. Tráv čas s ľuďmi, ktorých máš rada – nechaj ich, nech naplnia tvoje srdce láskou. Nemusíš byť práve zamilovaná do druhého pohlavia na to, aby si sa cítila milovaná. Toľko ľudí ťa má rado, tak sa venuj im. Keď bude tvoje srdce naplnené láskou, všetko bude v poriadku.
  6. Netlač na to – ak si dospela k tomu, že veriť láske je pre teba naozaj ťažké, nechaj to tak. Nech to prirodzene plynie. Nemôžeš na to silou-mocou tlačiť, pretože potom to bude len horšie (rovnako aj s mužmi, ak by si na nich tlačila, odišli by). Pokračuj vo svojom živote deň čo deň a uvidíš, jedného dňa sa zobudíš s tým, že si povieš „láska je krásna“.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating