Psychická sila a vnútorný pokoj idú ruka v ruke. Psychicky silní ľudia sú tí, ktorí zvládnu čokoľvek bez toho, aby si na nich spozorovala znaky vyčerpania a zlomenia. Napriek tomu to neznamená, že necítia bolesť a všetko im ide ľahko. Pri každodenných problémoch však hľadajú spôsob ako svoje myšlienky utriedia a nájdu pokoj vo svojej duši. Dnes ti ukážem, akými spôsobmi to môžeš urobiť aj ty.

Vyhýbaj sa toxickým ľuďom

Ľudia, ktorými sa obklopuješ, ovplyvňujú spôsob, akým myslíš a správaš sa. To, že sa obklopíš ľuďmi, ktorí klebetia, sú leniví a podvádzajú, nie je dobré pre tvoje vnútro. Obklop sa pozitívnymi ľuďmi.

Neobviňuj sa zo všetkého

Veriť v to, že všetko čo sa deje, je tvoja chyba, ovplyvní to, ako budeš vidieť seba a svoj život v budúcnosti. Nie za všetko môžeš ty, niektoré veci sa stanú automaticky – nemáš nad nimi kontrolu. Prijmi to.

Nebuď pohodlná

Niekedy si myslíme, že zostať vnútri svojej komfortnej zóny je kľúč k tomu, aby sme sa cítili dobre. No vyhýbanie sa všetkým nepríjemným veciam nakoniec všetko len zhorší. Psychicky silní ľudia čelia svojmu strachu a prekonávajú svoje hranice každý deň, rob to aj ty.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash.com

Nesnaž sa zapôsobiť na všetkých ľudí

Mnohí ľudia si kvôli tomu zničili život. Uvedom si, že na svete je veľmi veľa ľudí, na ktorých (aj keby si chcela) sa nedá zapôsobiť, nech robíš všetko možné. Namiesto iných ľudí sa sústreď na to, aby si zapôsobila na seba samú  – aby si sa ty dostala tam, kde chceš byť a aby si si mohla povedať, že si na seba hrdá.

Nehľadaj dokonalosť

Úsilie o dokonalosť je nezdravé. Je to boj, ktorý nie je možné vyhrať, pretože sa to nedá. Nikdy sa nebudeš cítiť dosť dobre, ak si nastavíš latku príliš vysoko. Silní ľudia vedia, že robia chyby a zlyhávajú. Oni sa nesnažia o dokonalosť.

Nemysli si, že nepotrebuješ pomoc

Myslieť si, že všetko zvládneš sama, nie je dobré. Prídu chvíle, kedy bude pomoc dôležitá a nikto nepríde, lebo povie: „ona to vie dokázať sama“. Ľudia, ktorí vedia nájsť svoj vnútorný pokoj sa neboja požiadať o pomoc. To im ten pokoj prináša. Vedia, že tu majú ľudí, na ktorých sa môžu spoľahnúť.

 

Zdroj: psychologytoday.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.