Myslíme si, že dom/byt bez behajúceho štvornohého miláčika jednoducho nemôže byť domovom. A aj preto sme sa opäť rozhodli priblížiť ti ďalších psíkov, ktorí sú horliví kandidáti na adopciu z neziskovej organizácie Pes v núdzi. (Prvých piatich nájdeš v predchádzajúcom článku TU.) Ak zvažuješ, že by si vo svojom príbytku uvítala štekajúce rozptýlenie, čítaj ďalej o našich favoritoch. Zaručujeme ti, že títo psíkovia toho veľa nežiadajú a na oplátku ti veľa dajú. Pretože #aduptuješmiluješ.

KIKI

Táto malá a prítulná, približne dvojročná kríženka pudlíka, prišla do útulku veľmi plachá, zablšená a so srsťou v hroznom stave. Dnes už vyhľadáva ľudský aj psí kontakt, chce sa hrať aj hladkať. Na vôdzke chodí pekne, je naučená bývať v byte a má aj správne návyky. Kiki si zaslúži domov, kde jej dajú čas zvyknúť si na nových rodinných príslušníkov a ona im za to bude oddanou spoločníčkou po zvyšok života.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: pesvnudzi.sk

BENGÁL

Tento asi ročný mierumilovný kríženec belgického ovčiaka je dokonalým psom pre aktívnych ľudí. Miluje prechádzky, výlety a túry, aportuje ako besný, vyhľadáva aj hru s inými psami. Je to veľký maznák vhodný aj k deťom. To však neznamená, že si nevie postrážiť svoj dvor. Bengál je veľmi šikovný a učenlivý pes.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: pesvnudzi.sk

AMON

Amonko je asi trojročný kríženec stredného vzrastu, ktorý miluje ľudí a prechádzky. Veľmi rád sa učí, za dobrú maškrtu urobí čokoľvek. Je ako stvorený pre aktívnych ľudí, zvládol by aj psie agility. Je naučený bývať v byte, kde má perfektné návyky, nevadilo by mu však bývať aj na záhrade s prístupom do domu, najmä počas zimných období. S inými psami sa znáša, ale potrpí si na rešpekt od druhých, a tak rád ukazuje, že pánom je on. Keď sa však so psom spozná, dokáže sa s ním hrať aj celé dni.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: pesvnudzi.sk

MÁŠA

Táto približne ročná milená kríženka malého vzrastu prišla do útulku Pes v núdzi z rómskej osady. Je priateľskej povahy k ľudom, iným psom aj mačičkám. Základy má dobré, no tak ako každý mladý psík, ktorému sa predtým nikto nevenoval, potrebuje niekoho, kto ju naučí poslušnosti a disciplíne a venuje svoj voľný čas spoločným aktivitám s Mášenkou.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: pesvnudzi.sk

TINKA A BOBO

Tinku (3) a Boba (3) postihol pred časom nepekný osud, z ktorého sa dlho obaja spamätávali. Žili si svoj šťastný život po boku svojho pána baču, v období pasenia chodili po lúkach a zvyšok času trávili v domčeku pri piecke. Ich majiteľ však nečakane zomrel. Obaja boli presunutí do útulku, kde svoje útočisko našli vo vykopanej jame pod veľkou drevenou búdou, odkiaľ vychádzali len keď nebol človek nablízku. Socializácia nebola možná, keďže ani Tinka ani Bobo sa nedali vôbec chytiť. Po presune do kotercov bez možnosti úkrytu si pomaly začali zvykať na manipuláciu, na kontakt s iným človekom ako bol ich pán. Bobo sa osmelil rýchlejšie, postupne sa začlenil do svorky, znáša sa aj s mačkami. Tinka však dlho cvakala, panikárila pri každom pohybe, snažila sa ujsť, skryť, odmietala kontakt. Až po vyše polroku sa Tinku podarilo socializovať natoľko, že už sa dá pekne zobrať na ruky, nechá sa aj hladkať. Stále je však veľmi opatrná. Nebude to s ňou jednoduché, Tinka nie je pes pre každého a jej adaptácia v novom domove bude vyžadovať čas. Obaja si zaslúžia šancu na nový domov, či už spolu alebo oddelene.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: pesvnudzi.sk

Nie všetci máme možnosť či vhodné podmienky, aby sme poskytli domov tým, ktorí ho tak nutne potrebujú. Tá dobrá správa je, že pomôcť zvieratám z útulkov a karanténnych staníc sa dá častokrát aj inak. Niekedy malou finančnou podporou, krmivom, starými dekami, hračkami či svojím vlastným časom, ktorý investuješ a venuješ sa zvieratám ty sama. Niekedy stačí naozaj málo. A aj to málo môže spraviť veľké dobro a pre niekoho znameneť celý svet. ♥

Čo je dobré vedieť?

Všetky psy sú očkované, kastrované a čipované. Nachádzajú sa v útulku Pes v núdzi vo Zvolen-Budča alebo v domácich depozitoch. V prípade záujmu o psíka vždy kontaktujte: [email protected] alebo volajte na 0948 213 214, 0948 891 391…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.