Hovorí sa, že pravidlá sú na to, aby sa porušovali. Avšak pri vzťahoch si ľudia myslia, že existujú na to, aby ich každý dodržiaval v záujme udržania lásky. Nie všetky pravidlá však môžu platiť všeobecne a niekedy ich porušenie môže dvoch ľudí spojiť ešte viac. 

Všetky páry sú odlišné, takže to, čo platí pre jeden, u druhého vôbec nemusí fungovať. Takže, ak sa ti zdá, že niečo u vás nefunguje, pokojne to zmeňte. Len preto, že sa niečo očakáva, neznamená, že je to aj správne. Pritom sa môžete oslobodiť aj od večného stresu zo vzťahových „pravidiel“. Toto je niekoľko z nich, ktorých porušenie vám môže priniesť presne opačný efekt.

Nikdy nechoďte spať pohádaní

Boj treba vraj vyriešiť pred spaním, aby ste ním nestrávili celú noc. Zostať hádať sa do rána však nikoho nezblíži, práve naopak, prinesie kruté slová a zlé spomienky. Porušte toto pravidlo, ak viete, že potrebujete nejaký čas na premyslenie, a vrátite sa k diskusii, keď už budete pokojnejší. Vyčistíte si tak hlavu a lepšie porozumiete tomu druhému.

Šťastné páry sa nehádajú

Ak si myslíš, že zdravé páry pozostávajú z ľudí, ktorí nikdy nemusia alebo nechcú nič argumentovať, si na omyle. V skutočnosti sa tie šťastné páry občas dobre pohádajú, navzájom argumentujú a pracujú, čo je dôvod toto pravidlo nebrať až tak vážne. Len tí, ktorí sa nemajú o čom rozprávať, sa nemajú ani o čom hádať. Takže, ak si myslíš, že vaše občasné malé hádky znamenajú, že nie ste dobrý pár, pretože sa to tak vraví, mýliš sa.

Musíte robiť všetko spoločne

Mnohí predpokladajú, že šťastné páry robia všetko spoločne. Vrátane koníčkov, zdieľania spoločných priateľov, a pod. Pokojne porušujte toto „pravidlo“ a majte svoje vlastné oddelené životy. Je dôležité mať svoje záujmy aj mimo vzťahu. Tento čas pomáha k sebarozvoju a nepritiahne do vzťahu ponorkovú chorobu.

Malé klamstvá spravia toho druhého šťastným

Ľudia veria, že malé klamstvá s dobrým úmyslom udržia vzťah. Ale je to niečo, čomu by ste sa mali vyhnúť skôr, než sa to vymkne spod kontroly. Takéto klamstvá vychádzajú zo strachu – ako sa bude ten druhý cítiť, čo si o tebe pomyslí… V zdravom vzťahu však treba vedieť spracovať aj sklamania. Malé lži vždy vedú k väčším a tie majú za následok stratu dôvery už navždy.

Kompromis je všetko

Áno, vzťahy sú o kompromisoch a o dvoch ľuďoch, ktorí sú ochotní sa navzájom ohýbať. Vo väčšine prípadov je kompromis skvelou radou, no záleží na jednotlivých situáciách. Tohto pravidla sa nedrž, ak by mal kompromis porušiť tvoje základné hodnoty alebo je vo veci niečo, na čom ti extrémne záleží. Vtedy by ťa mal partner rešpektovať.

Láska znamená nikdy nemusieť vravieť „prepáč“

Ďalšia myšlienka, ktorú mnoho párov zaujme je, že sa nemusí ospravedlňovať. Milovať však neznamená nepriznať svoje chyby. Za svoje problémy treba prevziať zodpovednosť. Láska znamená povedať mrzí ma to, ak je zle.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.