Pixabay/Pexels

Všimla si si, že ti ubúda počet priateľov na Facebooku, no ty si si pritom nikoho neodstránila? Prípadne si natrafila na profil niekoho známeho, s kým ste sa priatelili, no teraz ti tam opäť svieti možnosť poslať mu žiadosť? Zistenie, že si ťa niekto vyhodil z priateľov určite nie je príjemné, no môže sa to prihodiť aj tebe. A najčastejšie to je kvôli jednému z týchto 6 dôvodov.

Zdieľaš veci, s ktorými sa nestotožňujú

Politické či rasové názory, pandémia, hoaxy, tvoja orientácia, záujmy alebo finančná situácia. Tém môže byť naozaj mnoho a práve v súčasnosti niektoré veci dokážu rozdeľovať ľudí na dva tábory. Pokiaľ sa tvoje presvedčenia nestotožňujú s tými ich, je možné, že si ťa vymažú, aby nemuseli čítať inú pravdu, než je tá ich.

Určite nechceme spochybňovať to, čo zdieľaš, no zamysli sa nad tým, či si nepodľahla klamlivým názorom, ktoré sa len tvária ako skutočné. Nezdieľala si náhodou nejaký hoax, kvôli ktorému si iní ľudia môžu myslieť, že nemáš kritické myslenie?

Všetko komentuješ a nepáči sa im tvoj názor

Ľudia sa v komentároch vyjadrujú veľmi radi. Ak patríš k nim, možno si niekoho prekvapila svojimi názormi pod rôznymi príspevkami. Môže to súvisieť aj s predošlým bodom a spomínanými témami. Ak už sa chceš k niečomu vyjadrovať, určite sa opieraj o fakty, nepoužívaj zbytočne nadávky a nehejtuj všetko či všetkých len preto, že sa ti nepáčia.

Ak nemáš čo k veci povedať, radšej si dvakrát premysli, či ten komentár zverejníš. Sama si tak môžeš urobiť hanbu, pre ktorú ťa ľudia nebudú chcieť mať medzi svojimi priateľmi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieLife