Nevesta a ženích v objatí
Unsplash/Elvis Bekmanis

Mýtov o manželstve existuje množstvo. Niektorým veríme viac, iným menej. Vybrali sme 6 najčastejších, s ktorými sa stretla asi každá jedna z nás. A mnohé si stále myslia, že presne takto by mal vzťah po svadbe vyzerať, no opak býva často pravdou. 

Koľko mýtov o manželstve poznáš a stále im veríš?

Všetok čas musíte tráviť spolu

Keď už ste manželia, mali by ste byť predsa stále spolu, no nie? Naozaj to tak nemusí byť. V tom najlepšom prípade spolu prežijete celý svoj život, takže sa môžete s kľudným svedomím venovať aj svojim vlastným aktivitám.

Dokonca aj večery môžete tráviť samostatne s rozdielnym programom. Svet sa kvôli tomu nezrúti. Môže vás to dokonca zblížiť, pretože si budete viac vážiť čas, ktorý spolu strávite.

Dvojica v kine je popcorn
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Musíte mať len rovnaké hobby

Niektoré koníčky môžete mať spoločné, to je naozaj žiaduce, aby vás bavilo byť spolu. No v žiadnom prípade to nemusí byť úplne všetko. Ak ty rada čítaš a on si ide radšej zabehať, nemusíte sa nasilu premáhať a robiť to, čo ten druhý.

Pokojne trávte čas oddelene. Vytvorte si napríklad bloky v týždni, kedy sa obaja budete venovať tomu, čo chcete. Bez akýchkoľvek výčitiek.

Nemôžete mať vlastných priateľov

To, že ste manželia, neznamená, že musíte chodiť von s rovnakými ľuďmi. Určite máte svojich priateľov ešte z čias, kedy ste sa vy dvaja možno ani len nepoznali. Nevyčítajte si, ak ty pôjdeš na kávu s kamoškami a on s chalanmi na pivo.

Možno si so svojimi kamarátmi ani len nesedíte a to je tiež úplne v poriadku. Nemôžete vychádzať s každým a rešpekt je v tomto prípade veľmi dôležitý.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating