Zmena myslenia dokáže zázraky. Pre niekoho je zmena novým začiatkom, spraviť veci inak.

1. BUĎ VĎAČNÁ

“Ak jediná modlitba, ktorú v živote poviete bude ĎAKUJEM, bude to úplne stačiť.” Eckhart Tolle

Som vďačná za všetko, čo mi život ponúka. Už len za to, že vidím, počujem, dýcham, že sa ráno zobudím, vstanem zo svojej vyhriatej postele. Som vďačná za rodinu, priateľov, jedlo i vodu. Snažím sa tak, vykročiť do nového dňa s úsmevom. A preto, by som mala ďakovať za všetko, čo mi život ponúka ale aj berie. Za všetky životné lekcie, vďaka ktorým sa rozvíja moja osobnosť. Veď ako sa hovorí, učíme sa na vlastných chybách, ktoré nás majú posunúť vpred. Tak preto, ty čo to čítaš, ĎAKUJ za všetky tie maličké veci, za všetko, čo ťa môže spraviť šťastnou.

2. ZAPAMÄTAJ SI, ŽE ZAJTRA JE NOVÝ DEŇ

Mysli na to, že zajtrajšok môže byť oveľa lepší ako je dnešok. To počasie, tí ľudia – nemôžu za to, že ty máš zlý deň. Môžeš si za to sama. Jednoducho si sa zle vyspala, vykročila ľavou nohou. Ale nezabudni nato, že všetko je v tvojej hlave. Ty jediná, môžeš zmeniť to, aby si sa znovu usmievala, a spravila dnešok krajším. Nie pre nich. Pre seba. Ty si strojcom svojho vlastného šťastia. Tak drahá, každý deň máš príležitosť ukázať svoje JA. 

3. BUDEM MAŤ SILU ROBIŤ ZMENY.

Buď chceš alebo nechceš. Všetko ostatné sú kecy. – Peter Krištofovič

Poznáš aj ty ľudí, ktorým nikdy nechýba energia? Aj napriek tomu, že pracujú usilovnejšie a dlhšie? Len ty strácaš silu a už to pre teba ďalej nemá význam. Hovorím tu o duševnej sile, ktorá sa vyvíja tak, ak sa rozhodneš investovať čas do osobnostného rozvoja. Nerob niečo, z čoho nemáš dobrý pocit. Musíš si pozorne vyberať to, čomu venuješ svoj čas a energiu. Vieš, každý občas myslí na zlé veci, ale len duševne silní ľudia,nedovolia negatívnym myšlienkam, aby ich zadržiavali na ceste k úspechu, alebo ich deprimovali. Nemárni čas sebaľútosťou a ži podľa svojho vlastného presvedčenia.

4. ODPÚŠŤANIE MA UROBÍ ŠŤASTNEJŠOU 

,,Odpusť nám naše viny, ako aj my odpúšťame svojim vinníkom“.

Áno, je to tak. Je lepšie zabudnúť na staré hriechy a posunúť sa vpred. Tvoj hnev sa hromadí z rôznych príčin. Avšak, je to fyzicky, vzťahovo ale aj duchovne nezdravé. Ak neodpustíš sama sebe, budeš nešťastná a zomrieš skôr. Tak prečo si komplikovať život?  Niekedy sa ťažko zmieruje s tým, aký je život nespravodlivý. No musíš nosiť v hlave jednu radu. Nahraď svoju smutnú story víťazným rozprávaním. 

5. VER, ŽE ŤA ČAKAJÚ SKVELÉ VECI 

Je to na tebe, akú cestu si vyberieš. Tak preto nezatváraj oči, ale chop sa každej príležitosti. Ver mi, čakajú ťa len skvelé veci. Načo budeš myslieť, to si aj pritiahneš. Zákon príťažlivosti. Si ako magnet, ktorý si pritiahne veci, s ktorými bude bojovať, alebo tie pozitívnejšie. Lásku, šťastie, priateľov- buď odídu skôr, alebo ťa nenechajú skvelé veci robiť samú 😉

6. NEBUDEM MAŤ ŽIADNE OČAKÁVANIA 

Život je krásny. Je naplnený rôznymi očakávaniami. Netušíš, čo si život pre teba nachystal. Jednoducho, to čo sa ti v živote stane, nie len tak, má svoj dôvod. Ale to si už určite počula. No myslím si, že keď očakávania nebudeš mať, užiješ si toho viac. Všetko sa začína tebou. Od seba musíš očakávať len to najlepšie. Neočakávaj, že za dverami sa objaví tvoj princ. Čo príde, to má prísť.

Budem rada, ak tento článok zdieľaš, aby sa dostalo ku očiam ďalších ľudí! 🙂

Páčil sa ti ?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.