Pixabay/silviarita

Tiež miluješ knihy a hlavne ten pocit, keď úplne vypneš a ponoríš sa do strhujúceho príbehu? Počas týchto teplých letných dní môžeš spojiť príjemné s užitočným a prečítať si niečo vonku na čerstvom vzduchu. Môžeš tak urobiť na balkóne, terase, na dvore, v parku, na lúke alebo na kúpalisku. Možností je naozaj veľa.

Ak nevieš, čo by si si prečítala, máme pre teba 6 knižných noviniek, ktoré vyšli v posledných dňoch či týždňoch. Keďže ide o rôzne žánre, určite si medzi nimi nájdeš aj svojho favorita. Aké knihy čítaš najradšej?

365 dní

Filmové spracovanie príbehu 365 dní očarilo mnohé ženy. Kým budeme čakať na druhé pokračovanie filmu, môžeš si prvý diel prečítať konečne aj v slovenskom preklade. Tak dlho sme na to čakali, že by bol hriech túto knihu vynechať. Porovnávanie knižného a filmového spracovania býva niekedy úplne odlišné, no na oddychové čítanie je priam stvorené.

Polnočné slnko

Nedávno sme ťa informovali aj o vydaní slovenskej verzie knihy Polnočné slnko. Ide o príbeh spisovateľky Stephenie Meyer, ktorá má na svojom konte ságu Twilight. Knižná novinka prináša príbeh z pohľadu upíra Edwarda. Ak ti prišlo jeho správanie niekedy nevysvetliteľné, teraz sa konečne dozvieš, čo sa mu preháňalo hlavou.

Podlé úmysly

Sandra Brown je veľmi obľúbená spisovateľka. V jej príbehoch nájdeš lásku, ale aj napätie. Jej najnovší romantický triler sa odohráva v horách, kde sa úspešná športovkyňa Emory pripravuje na maratón. Zrazu sa však ocitne u cudzieho muža s bolesťou hlavy. Neznámy bude mať čo vysvetľovať.

zdroj: Instagram/littera.sk

Nikdy na teba nezabudnem

Máme tu pre teba aj Young Adult príbeh o dvoch tínedžeroch, ktorých čaká nástup na vysokú školu. Kým Fitz sa do toho veľmi nehrnie, energická Juniper sa nevie dočkať. Aj keď sú na prvý pohľad úplne odlišný, niečo ich predsa len dokáže spojiť. Bude to láska?

Posledná žena z rodu Moonovcov

Ak máš rada aj trochu napínavé a mysteriózne romány, tento príbeh ťa určite osloví. Nájdeš v ňom aj štipku mágie a romantiky. Lizzy sa chcela vzdať rodinného dedičstva v podobe farmy, no niečo ju ťahá k tomu, aby očistila meno svojej zosnulej starej matky. Dokáže sa vzdať svojho starého života?

Ako som sa naučil rozumieť svetu

Hans Rosling je autorom svetoznámej knihy Moc faktov, ktorá sa našla množstvo priaznivcov. Teraz prichádza s druhou knihou, v ktorej vymenil fakty a grafy za príbehy a svoje vlastné zážitky. Vydaj sa na celoživotnú cestu veľkého mysliteľa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife