Koniec toxického vzťahu

Koniec toxického vzťahu so sebou prináša množstvo zmiešaných pocitov. Na jednej strane sa ti konečne uľaví, no na tej druhej sa budeš cítiť zle, pretože si nedokážeš predstaviť, že teraz ostaneš sama. Počas tohto obdobia si najčastejšie prechádzame šiestimi rôznymi fázami.

Niekto ich možno prežije všetky, iné ženy môžu niektoré preskočiť. Ak nevieš, ako vyzerá toxický vzťah, jeho charakteristické znaky nájdeš aj v našom staršom článku. Teraz sa poďme pozrieť na tie spomínané fázy, ktoré so sebou prináša koniec toxického vzťahu.

1. Obviňovanie samej seba

Aj keď je na chybe muž, mnohé ženy sa snažia samy seba presvedčiť o tom, že určite nejakú chybu urobili ony. Namýšľajú si, čoho všetkého sa dopustili a pritom v tom môžu byť úplne nevinne. Takéto myšlienky zhoršujú ženské sebavedomie a celkovo psychické zdravie.

2. Hnev a smútok

Budeš sa hnevať na seba, že si sa do takého vzťahu dostala a aj na svojho bývalého, že ti niečo takéto vyviedol. Zároveň budeš aj smutná, pretože ti bude ľúto za všetkým tým pekným, čo ste spolu prežili. Tieto pocity sú úplne normálne, no daj pozor, aby ťa neprevalcovali.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating